تاریخ انتشار: ۰۴ خرد ۱۳۹۴

در حالی که تعداد نیروهای عراقی بسیار بیشتر از داعش بود، اما آنها در برابر داعش مقاومت نکردند و گریختند. وزیر دفاع آمریکا ارتش عراق را به فرار و عدم مقاومت در برابر داعش در جریان حمله هفته گذشته این گروه تروریستی و تصرف شهر رمادی مرکز استان الانبار متهم کرد.وزیر دفاع آمریکا: نیروهای عراقی […]

در حالی که تعداد نیروهای عراقی بسیار بیشتر از داعش بود، اما آنها در برابر داعش مقاومت نکردند و گریختند.
اشتون کارتر
وزیر دفاع آمریکا ارتش عراق را به فرار و عدم مقاومت در برابر داعش در جریان حمله هفته گذشته این گروه تروریستی و تصرف شهر رمادی مرکز استان الانبار متهم کرد.وزیر دفاع آمریکا: نیروهای عراقی از رمادی فرار کردند
به گزارش گذارنیوز اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان ان آمریکا با متهم کردن نیروهای ارتش عراق به عدم مقاومت در برابرداعش در جریان حمله هفته گذشته داعش و تصرف این شهر گفت: نیروهای عراقی گریختند و انگیزه ای برای دفاع از شهر نداشتند.
وزیر دفاع آمریکا بار دیگر تاکید کرد که استراتژی واشنگتن در نبرد با داعش در عراق و سوریه تغییر نخواهد کرد و آمریکا همچنان متعهد به حملات هوایی، ارسال تجهیزات و حمایت های لجستیک خواهد بود و از پیاده کردن نیروی زمینی به منظور مقابله با داعش اجتناب خواهد کرد.
او گفت عراقی ها باید خودشان در این جنگ پیروز شوند.
این سخنان در حالی است که بسیاری از سناتورهای جمهوریخواه آمریکایی پس از سقوط رمادی به دست داعش و تصرف شهر باستانی و استراتژیک پالمیرا در سوریه، با انتقاد شدید از دولت اوباما، استراتژی نبرد با داعش در یک سال گذشته را زیر سوال برده اند.
 سناتور جنان مک کین در مصاحبه با شبکه خبری ” سی بی اس” در سخنانی با انتقاد شدید از استراتژی دولت اوباما برای مقابله با داعش در عراق و سوریه گفت که جنگ با داعش نیازمند استقرار نیروهای زمینی آمریکا است. او خواهان اعزام واحدهای زمینی به منظور مقابله با داعش شد.
در مقابل این سخنان مقامات آمریکایی، برخی شخصیت های سیاسی عراقی با متهم کردن واشنگتن به عدم همراهی و حمایت کامل از نیروهای عراقی ، واشنگتن را مسئول سقوط شهر رمادی می دانند، برخی دیگر از مقامات عراقی نیز با درخواست جمهوریخواهان مبنی بر اعزام واحدهای زمینی آمریکایی به عراق به بهانه مبارزه با داعش به شدت مخالفت کردند.
“حکیم الزمیلی” رییس کمیسیون دفاعی و امنیتی  مجلس عراق در پاسخ به سخنان وزیر دفاع  آمریکا درباره فرار نیروهای عراقی و ضعف نیروهای عراقی برای مقابله با داعش گفت:” سخنان آقای کارتر بی پایه و غیر واقعی است. آمریکا می خواهد پس از شکست اخیرش  از داعش به دلیل عدم پشتیبانی مناسب از نیروهای عراقی، دیگران را مقصر جلوه دهد.”
همزمان نیروهای عراقی ، شبه نظامیان شیعه و عشایر سنی عراقی  روز یکشنبه  در عملیاتی موفق توانستند کنترل  منطقه ” حسیبه” در ۱۰ کیلومتری شرق رمادی را به دست گیرند. نیروهای عراقی می گویند به عملیات خود به منظور نزدیک تر شدن به شهر رمادی و پاکسازی این شهر از عناصر داعش ادامه خواهند داد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس