تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] “نلی کروز” کمیسر سابق کمیسیون اروپا در خصوص اسنادی که نشان دهنده حضور وی در موسسه تجاری باهاماس بوده ابراز نگرانی کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، “نیلی کروز” کمیسر سابق کمیسیون اروپا که مدتی معاونت این نهاد اروپایی را بعهده داشته است، مدیر یک موسسۀ تجاری در بهشت مالیاتی باهاماس […]

[ad_1]

“نلی کروز” کمیسر سابق کمیسیون اروپا در خصوص اسنادی که نشان دهنده حضور وی در موسسه تجاری باهاماس بوده ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، “نیلی کروز” کمیسر سابق کمیسیون اروپا که مدتی معاونت این نهاد اروپایی را بعهده داشته است، مدیر یک موسسۀ تجاری در بهشت مالیاتی باهاماس بوده است.


بر طبق مدارکی که روزنامۀ آلمانی «زوت دویچه زایتونگ» و کنسرسیوم بین‌المللی روزنامه‌نگاران  منتشر کرده ‌اند، وی که در فاصلۀ سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ سمت‌های مختلفی را در کمیسیون اروپا عهده‌دار بوده است مدیریت موسسۀ تجاری «مینت هولدینگ» را نیز در باهاماس در اختیار داشته است.


با افشای این موضوع از سوی این نهاد بین المللی روزنامه‌نگاری تحقیقی، مشخص شده است که نیلی کروز هرگز در مورد جایگاه مدیریتی خود در این موسسۀ تجاری در باهاماس اطلاعاتی به اتحادیۀ اروپا نداده بوده است.


به موجب قوانین این اتحادیه، تمامی کسانی که در کمیسیون اروپا بعنوان کمیسر این نهاد اروپایی مشغول به کار می شوند باید از مقام های مدیتریتی خود در دیگر موسسات استعفا بدهند.


کنسرسیوم بین المللی روزنامه‌نگاران تحقیقی که چندی پیش پرده از وجود جریان موسوم به «اوراق پاناما» برداشته بود، روز چهارشنبه نام بیش از ۱۷۵۰۰۰ موسسۀ تجاری و سرمایه‌گذاری را منتشر کرد که در مناطقی موسوم به بهشت مالیاتی فعالیت دارند.


معاون پیشین کمیسیون اروپا در واکنش به این خبر اعلام کرده در سال ۲۰۰۲ تمامی وظایف مدیریتی را که در این موسسۀ تجاری داشته ترک کرده و در سال ۲۰۰۴ استعفا کرده و این شرکت را ترک کرده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس