تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] «حسن ایزدان» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: طبق اعلان قبلی مسئولان سازمان تامین اجتماعی قرار بود مطالبات مربوط به افزایش مابه‌التفاوت مستمری کارگران بازنشسته از امروز پرداخت شود اما بنابر اعلام رسمی این سازمان دست  کم این پرداخت ها با ۲۴ ساعت تاخیر آغاز خواهد شد. وی افزود: در محاسبه […]

[ad_1]

«حسن ایزدان» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: طبق اعلان قبلی مسئولان سازمان تامین اجتماعی قرار بود مطالبات مربوط به افزایش مابه‌التفاوت مستمری کارگران بازنشسته از امروز پرداخت شود اما بنابر اعلام رسمی این سازمان دست  کم این پرداخت ها با ۲۴ ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.


وی افزود: در محاسبه سرانگشتی شاید ارزش ریالی این رقم که مربوط به اعمال نشدن افزایش مستمری‌های دو ماه نخست سال ۹۵ است برای هر فرد آنقدر ناچیز باشد که ارزش پیگیری نداشته باشد اما واقعیت این است که این روزهاخرج زندگی خانواده‌های بازنشسته آنقدر افزایش یافته است که بازنشستگان مستمری بگیر  ناچارند برای ریال به ریال درآمد خود برنامه ریزی کنند.


بازرس کانون بازنستگان و مستمری بگیران شهرستان تهران ادامه داد: با این همه آنچه باعث نگرانی جامعه سه میلیون نفری بازنشستگان شده‌، تاخیر ۲۴ ساعته در پرداخت مطالبات مربوطه به مابه التفاوت افزایش مستمری‌ها نیست و درواقع استدال مسئولان این سازمان است.


وی یادآور شد: مدیران سازمان تامین اجتماعی همواره در توجیه عظمت عملکرد این سازمان می‌گویند که ارزش مالی مبالغی که دولت هرماه بابت یارانه شهروندان می‌پردازد تنها بابخشی از تعهدات مالی ماهانه  آنها برابری می‌کند اما از آنجا که دولت‌ها هموراه در سالهای گذشته بزرگترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی محسوب شده‌اند چنین اتفاقات به ظاهر ساده‌ای باعث تشدید نگرانی جامعه بیمه شدگان تامین اجتماعی و به ویژه کارگران بازنشسته می‌شود.


این مقام صنفی گفت: شاید این نگرانی واقعا بی‌مورد باشد اما جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز به خاطر دارد که در دولت گذشته مدیران وقت سازمان برای پرداخت مستمری‌های آنها ناچار به استقراض و دریافت وام بانکی شدند و در عین حال اگرچه این مشکل در سه سال گذشته دیگر تکرار نشده اما همه ما در جریان وضع نامناسب مستمری‌بگیران سایر صندوق‌‌های بازنشستگی هستیم.


ایزدان افزود: به صورت مشخص سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که به دلیل همزمان شدن با موعد پرداخت یارانه‌ها مطالبات مربوط به مستمریبگیران این سازمان را با یک روز تاخیر پرداخت می‌کند و همین صحبت باعث شده است تا کارگران بازنشسته گمان کنند که مبادا دولت برای انجام تعهدات مالی خود از منابع سازمان تامین اجتماعی استفاده می‌کند.


وی با یادآوری اینکه مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی همواره نسبت به وضعیت بحرانی عموم صندوق های ارائه دهنده خدمات بیمه‌های اجتماعی در ایران هشدار داده اند، ادامه داد: البته به غیر از جامعه کارگران بازنشسته سایر بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز حق دارند از شنیدن خبر تاخیر در پرداخت مابه‌التفاوت افزایش مستمری‌ها نگران شوند و دست کم از بابت آینده خود احساس خطر کنند.


ایزدان گفت: برابر مقرارت حاکم بر این سازمان، مدیریت تمامی اموال، دارایی‌ها، منابع و امکانات بخش‌های درمانی و بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به صورت مستقل از منابع دولتی است و مدیران دولتی این سازمان موظفند تا در خصوص کوچکترین عملکرد خود پاسخگوی اعضای هیات امنا باشند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس