تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با تخریب کمپ پناهندگان “کاله” در فرانسه طی ماه آینده بیش از ۱۰۰۰ کودک تنهای مهاجر، بی‌سرپناه و بی‌خانمان خواهند شد. به گزارش گذارنیوز، مقامات فرانسوی برنامه‌ای برای اسکان این کودکان مهاجر ندارد زیرا امیدوارند انگلیس متقاعد شود به این کودکان کمک کند. وزارت کشور فرانسه به سازمان‌ها و موسسات خیریه اعلام کرده که […]

[ad_1]

با تخریب کمپ پناهندگان “کاله” در فرانسه طی ماه آینده بیش از ۱۰۰۰ کودک تنهای مهاجر، بی‌سرپناه و بی‌خانمان خواهند شد.

به گزارش گذارنیوز، مقامات فرانسوی برنامه‌ای برای اسکان این کودکان مهاجر ندارد زیرا امیدوارند انگلیس متقاعد شود به این کودکان کمک کند.

وزارت کشور فرانسه به سازمان‌ها و موسسات خیریه اعلام کرده که قرار است در کمتر از چهار هفته کمپ کاله تخریب شود. تقریبا ۴۰۰ کودک مهاجر تنها در این کمپ ساکن هستند که اعضای خانواده و بستگان آنان در انگلیس زندگی می‌کنند و از حق قانونی برای رفتن به انگلیس برخوردارند.

“دیوید کامرون” نخست وزیر مستعفی انگلیس در ماه مه گفت که انگلیس پذیرای ۳۰۰۰ کودک تنهای مهاجر خواهد بود. همچنین “جیمز بروکنشایر” وزیر مهاجرت انگلیس نیز اظهار کرده که این کشور وظیفه اخلاقی خود می‌داند تا به مهاجران کمک کند.

هر چند آمارهای دولتی انگلیس نشان می‌دهد تا اواسط ماه سپتامبر تنها ۳۰ کودک تحت پوشش این برنامه وارد این کشور شده‌اند.

به نوشته روزنامه گاردین، قرار است روز دوشنبه “فرانسوا اولاند” رئیس جمهور فرانسه از کمپ کاله بازدید و تایید کند که این کمپ تخریب خواهد شد. هر چند به دلیل کمبود ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی به کودکان مهاجر و تنها، دست‌کم ۸۵۰ کودک بی‌خانمان می‌شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس