تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۴

حزب “یکتا “که از آنها به عنوان پایداری های جدید یاد می شود قرار است اولین همایش خود را ۲۵خرداد با حضور مقامام ارشد دولت های نهم و دهم و با سخنرانی آیت الله موحدی کرمانی رییس جامعه روحانیت مبارز تهران برگزار کند. به گزارش گذارنیوز آیت الله موحدی کرمانی درحالی به همایش “یکتا”می رود […]

حزب “یکتا “که از آنها به عنوان پایداری های جدید یاد می شود قرار است اولین همایش خود را ۲۵خرداد با حضور مقامام ارشد دولت های نهم و دهم و با سخنرانی آیت الله موحدی کرمانی رییس جامعه روحانیت مبارز تهران برگزار کند.

احمدی نژاد

به گزارش گذارنیوز آیت الله موحدی کرمانی درحالی به همایش “یکتا”می رود که پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تلاش هایی در جهت وحدت و انسجام اصولگرایان داشته است.این در حالی است که حزب” یکتا “که در برگرفته چهره های نزدیک به محمود احمدی نژاد است می توانند ابزاری باشند در راستای اجرای تاکتیک جدید رییس دولت دهم.به یک معنا شاید آنها نوپایداری هایی باشند برای عبور محمود احمدی نژاد از شریط فعلی. احمدی نژادی که حالا یکی از نزدیک ترین افرادش راهی زندان شده است.
عبدالرضا داوری ،چهره نزدیک به رییس دولت دهم نخستین کسی است که پرده از این رابطه برمی دارد و به خبرگزاری آریا می  گوید:جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی متشکل از وزرا و معاونین رییس جمهور دولت های نهم و دهم است  که شورای مرکزی ۱۷نفره دارد .ریاست این جبهه که قرار است با نام «یکتا»فعالیت کند برعهده محمد نجار وزیر کشور دولت دهم  است و دبیر هیات شورای مرکزی آن هم آقای محمد ناظمی اردکانی می باشد .
وی می افزاید:طریقت‌منفرد، فریدون عباسی، مسعود زریبافان، حمیدرضا حاجی‌بابایی، کامران دانشجو، کامران باقری‌لنکرانی و سعیدلو در شورای مرکزی این جبهه عضویت دارند که آنها هم در یک ماه اخیر نشستی با تعدادی از استانداران دولت گذشته داشته اند.البته باید درنظر داشت که این حزب با اذن و اجازه آقای احمدی نژاد تشکیل نشده و شکل گیری  آن  ابتکار شخصی خود دوستان است که خودشان هم این مساله را اعلام خواهند کرد که تصمیمشان مستقل از آقای احمدی نژاد است.
این فعال سیاسی اظهار داشت:طبیعی است در شرایط فعلی مجموعه ای از مدیران دولت قبل متشکل شوند و فعالیت کنند هرچند آنها مستقل از آقای احمدی نژاد هستند و هویت سیاسی خودشان را دارند .
وی درباره نسبت «حزب یکتا» با جبهه پایداری ،گفت:جریان”یکتا”وجه تکنوکراتیک جبهه پایداری است که از لحاظ گفتمانی به این جبهه نزدیک است و حتی آقای فریدون عباسی که در شورای مرکزی این حزب است در بسیاری از برنامه های جبهه پایداری شرکت می کند لذا بنده معتقدم قرابت های ایدئولوژیک گفتمانی بین آنها وجود دارد البته «یکتا »به دلیل سابقه مدیریتی اعضای آن وجه تکنوکراتیک برجسته تری دارد اینها عمدتا کسانی هستند که در دولت گذشته وزیر یا معاون رییس جمهور بوده اند طبیعتا نسبت به جبهه پایداری که عمدتا سوابق پارلمانی و غیراجرایی دارند در امور اجرایی کارآمدترند.
داوری تاکید می کند:«یکتا »وجه تکنوکراتیک “جبهه پایداری” است که خواسته این خلاء کارآمدی را درنیروهای انقلاب پر کند.
وی همچنین درباره ارتباط این حزب با مشایی گفت:آقای مشایی عملا تصمیم گرفته اند رابطه شان را باهمه نیروهای سیاسی محدود کنند لذا ایشان با هیچ جریانی ارتباط نخواهد داشت.
طبیعی است که حضور رسمی “یکتا “که از آن به عنوان نوپایداری از ادبیات سیاسی یاد خواهد شد خبری بدی برای پایداری ها خواهد بود پایداری هایی که در میانشان انشقاق نمایان تر شده است چه اینکه اکنون اصولگرایان به جهت تندروی های پایداری ها چندان دلخوشی از آنها ندارند چراکه نمی خواهند هزینه اقدامات این طیف به پای اصولگرایان نوشته شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس