تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بر اساس یک آمار رسمی، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۵ تهران بعد از گذشت پنج سال، بیش از ۲٫۵ برابر گران شده است. به گزارش اقتصادنیوز، مرکز آمار ایران در یکی از گزارش‌های خود متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران را از بهار ۹۰ تا بهار […]

[ad_1]


بر اساس یک آمار رسمی، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۵ تهران بعد از گذشت پنج سال، بیش از ۲٫۵ برابر گران شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، مرکز آمار ایران در یکی از گزارش‌های خود متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران را از بهار ۹۰ تا بهار ۹۵ اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۵ تهران در بهار ۹۰ معادل دو میلیون و دو هزار تومان اعلام شده که این رقم در بهار ۹۱ به دو میلیون و ۷۵۴ هزار تومان رسید و در بهار ۹۲ با افزایش بسیار زیادی به چهار میلیون و ۵۶۳ هزار تومان رسیده است.

با توجه به این گزارش، از بهار سال ۹۲ تا بهار سال ۹۳ قیمت مسکن در این منطقه تغییر چندانی نکرده و متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی چهار میلیون و ۶۰۴ هزار تومان گزارش شده و با کمی افزایش در بهار سال ۹۴ این رقم به چهار میلیون و ۷۵۶ هزار تومان رسیده است.

آخرین قیمت اعلام شده نیز معادل هر مترمربع پنج میلیون و شش هزار تومان در بهار ۹۵ است که در مقایسه با بهار سال ۹۰ بیش از ۲٫۵ برابر افزایش قیمت داشته است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس