تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در پی کاهش هزینه‌های کسب‌وکار برای دومین فصل متوالی و افت صادرات به دلیل تقویت ین، اقتصاد ژاپن در سه‌ماهه دوم سال جاری کمتر از پیش‌بینی‌ها رشد کرده است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۰٫۲ درصد رشد داشته که کمتر از […]

[ad_1]


در پی کاهش هزینه‌های کسب‌وکار برای دومین فصل متوالی و افت صادرات به دلیل تقویت ین، اقتصاد ژاپن در سه‌ماهه دوم سال جاری کمتر از پیش‌بینی‌ها رشد کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۰٫۲ درصد رشد داشته که کمتر از برآورد رشد سالانه ۰٫۷ درصدی اقتصاددانان بوده است.
بر اساس آمار منتشر شده توسط دفتر کابینه ژاپن در روز دوشنبه، هزینه‌های کسب‌وکار نسبت به سه‌ماهه گذشته ۰٫۴ درصد کاهش داشته است در حالی که برآوردهای اقتصاددانان از رشد ۰٫۲ درصدی خبر داده بودند.

مصرف بخش خصوصی نیز در این مدت ۰٫۲ درصد رشد داشته و صادرات خالص نیز کاهش یافت.

 

در حالی که اقتصاد میان توسعه و افت در حال نوسان است،‌ سیاست‌گذاران در جدال برای یافتن یک استراتژی برای تولید رشد پایدار است. این آمار فشار را بر روی بانک مرکزی ژاپن به منظور در نظر گرفتن محرک‌های پولی بیشتر نگاه خواهد داشت. 

آتسوشی تاکدا، اقتصاددان گروه ایتوچو اعلام کرد: «با رشد ین و افت بازار سهام، شرکت‌ها هزینه‌های خود را ثابت باقی نگاه داشته‌اند. رشد ین به صادرات ضربه زده و موجب شده تا تقاضای خارجی همچنان ضعیف باقی بماند.»

تاکدا گفت: «با نگاهی به آینده، در پی اعمال بسته‌های محرک در ادامه سال، هزینه‌های کارهای عمومی تنها عامل حمایتی اقتصاد خواهد بود. اما در حال حاضر تغییری در تصویر کلی اقتصاد به‌وجود نیامده و اقتصاد همچنان کمبود یک محرک قدرتمند برای تقویت رشد را احساس می‌کند. بانک ژاپن انتخابی جز اقدامات تسهیلی در نشست ماه سپتامبر نخواهد داشت.»

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس