تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] همزمان با گرامیداشت هفته دولت چند طرح زیست محیطی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مقامات محلی در رباط کریم و شهر قدس افتتاح و به بهره برداری رسید. به گزارش ایسنا، محمد هادی حیدر زاده در حاشیه افتتاح سامانه آنلاین پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی پرند در شهرستان […]

[ad_1]

 نشست خبری حیدرزاده مدیرکل محیط زیست استان تهران

همزمان با گرامیداشت هفته دولت چند طرح زیست محیطی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مقامات محلی در رباط کریم و شهر قدس افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، محمد هادی حیدر زاده در حاشیه افتتاح سامانه آنلاین پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی پرند در شهرستان رباط کریم اظهار داشت: ساختار خوب و تعریف شده این شهرک باعث شده که این مجموعه جزو شهرک های خوب صنعتی استان تهران محسوب گردد.

وی با بیان اینکه  درحوزه زیست محیطی شهرک های صنعتی علی رغم اقدامات رو به جلو به طور کلی عقب ماندگی مشهودی دیده می شود گفت: این شهرک میتواند درصورت رعایت شاخص ها و ضوابط کامل زیست محیطی یکی از کاندیدهای واحدهای خدماتی سبز باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه گفت: ایجاد کمیته مشترک فنی محیط زیست و شهرک های صنعتی و تعاملی دوسویه  می‌تواند بسیاری از مسائل و معضلات زیست محیطی را در این گونه شهرک ها را کاهش دهد و بر اساس کار کارشناسی می‌توان بهبود و روند رو به رشدی را شاهد بود.

با افتتاح این سامانه آنلاین، از این پس خروجی پساب تصفیه خانه شهرک به لحاظ پارامترهای Bod، Cod، Tss، Ph و دما به طور برخط توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پایش و کنترل خواهد شد.

گفتنی است از تعداد ۳۰۸ واحد فعال در این شهرک، ۲۶۰ واحد صنعتی بر سیستم تصفیه خانه پساب متصل می باشند و این سیستم قادر است در شبانه روز میزان ۱۵۰ متر مکعب فاضلاب را تصفیه و بازچرخانی کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین با حضور در شهرک صنعتی شهید زواره ای رباط کریم، سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی شهرک آلومینیوم میهن قدیم را افتتاح کرد و در ادامه با حضور در شهرستان قدس، ضمن بازدید از کارخانه تولید سیستم های گرمایشی، سرمایشی ساراول، به همراه محسن ضرغام فرماندار شهرستان قدس سامانه آنلاین پساب این واحد صنعتی را افتتاح کرد.

حیدرزاده در حاشیه این مراسم نیز گفت: موضوع نصب و راه اندازی سیستم پایش لحظه ای واحدهای صنعتی پس از رفع تحریم ها با پیگیری بیشتری از سوی محیط زیست و مدیران واحدهای صنعتی در سطح استان در حال انجام است.

وی افزود: با افتتاح این سامانه، امروز چهارمین واحد صنعتی در سطح شهرستان قدس و در کل نود و نهمین سیستم پایش برخط در سطح استان تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان تصریح کرد: از همه واحدهای صنعتی خصوصاٌ برندهای خوشنام انتظار می رود که به تعهدات زیست محیطی خود توجه نمایند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس