تاریخ انتشار: ۱۸ اسف ۱۳۹۴

اگر قرار است تصمیمی گرفته شود، در شورای عالی امنیت ملی باید تصمیم گرفته شود و امیدوارم دبیر شورا در اولین جلسه به این موضوع پاسخ بدهد.

به گزارش “گذارنیوز”  محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود که صبح امروز برگزار شد، با تشکر از استقبال کم‌نظیر مردم سختکوش و متدین یزد، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها را دیدم که سوار بر یک موتور آمده بودند تا کاروان خدمتگزار مردم را ببینند.

ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی

او در پاسخ به سوالی در مورد سخنان محسنی اژه‌ای در مورد ممنوع‌التصویری خاتمی که گفته بود این موضوع مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، گفت: معتقدم این موضوع مصدر و مرجع آن شورای عالی امنیت ملی است. البته همه کسانی که حرفی از این مسائل می‌زنند، یا خودشان یا نماینده‌شان در شورای عالی امنیت ملی هستند. اما به طور کلی اگر قرار است تصمیمی گرفته شود، آنجا باید تصمیم گرفته شود و امیدوارم دبیر شورا در اولین جلسه به این موضوع پاسخ بدهد.

 

تلاش دولت برای بازگرداندن معوقات بانکی

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به موضوع معوقات بانکی، متذکر شد: البته آمار و ارقام رییس کل بانک مرکزی اعلام شد. کسانی که معوقات خود را پرداخت نکرده‌اند به دو دسته اشخاص تقسیم می‌شوند؛ آنها که ناتوان در ایفای تسهیلات هستند؛ که باید آنها را کمک کرد لذا همه استانداران موظف شدند مورد به مورد این افراد را کمک کنند.

او ادامه داد: اما بخشی دیگر می‌خواهد سوءاستفاده کنند و ایفای تعهد نکنند که قوه قضاییه با آنها برخورد خورد خواهد کرد؛ البته بخشی از این معوقات دریافت شده است.

اتهام‌های ناروا به دولت در ایام انتخابات

نوبخت در رابطه با حمله‌های صورت گرفته به دولت در ایام انتخابات تصریح کرد: هر اتهام ناروایی، نه تنها جرم است، بلکه فساد هم محسوب می‌شود؛ در پاره‌ای از موارد، جامعه درباره آن اتهامات داوری می‌کند ولی در مواردی که لازم به پیگیری دولت باشد و اتهاماتی نادرست و آشکار به دولت زده باشد، ما به قوه قضاییه شکایت خواهیم کرد و اتهام‌زنندگان باید پاسخگو باشند.

او افزود: اینکه کسی اطلاعاتی در دست داشته باشد و خود، هم شاکی و هم دادستان و هم قاضی باشد درست نیست و مضحک است. اگر کسی اطلاعاتی دارد آن را باید به مراجع قضایی تحویل بدهد ولی از طرفی ما هر روز کیف به دست در راهروهای دادسرا‌ها علیه این و آن شکایت نمی‌کنیم و این اقدام را درست نمی‌دانیم. امیدواریم با اخلاقمداری بیشتر شاهد اینگونه بداخلاقی‌ها نباشیم. شما پیش‌تر هم از من درباره تخلفات دولت قبل سوال کرده‌اید و من هم گفته‌ام که درست نیست در غیاب افراد اتهاماتی زده شود و اگر ما مدارک و مستنداتی داشته باشیم، آن را به قوه‌قضاییه تحویل خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور افزود: نمایندگان هم هر چند که از اختیارات قانونی برای اظهار نظر برخودارند، اما باید مسئولیت اظهاراتشان را بپذیرند و حق ایراد اتهام ندارند. ما امیدواریم در مجلس آینده همدلی و همزبانی و آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری است فصل مشترک دولت و مجلس باشد.

برنامه دولت برای رونق اقتصادی در سال ۹۵

نوبخت با اشاره به برنامه دولت برای رونق اقتصادی در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: همه مراجع و کانون‌های بین‌المللی که درباره اقتصاد اظهارنظر می‌کنند، پیش‌بینی‌شان از رشد اقتصادی ایران در سال ۹۵ رشدی ۵/۶ درصدی است.

او با بیان اینکه دولت می‌کوشد با استفاده از منابع مالی موجود و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده است، رشد سرمایه‌گذاری در کشور افزایش یابد، یادآور شد: این سرمایه‌گذاری‌ها در دوران پساتحریم؛ چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی افزایش یافته و مقدمات کار هم فراهم شده است. شما شاهد بودید سال گذشته شرایط کنونی همانند امروز نبود، ولی ما در دوران تحریم توانستیم رشد ۳ درصدی را تجربه کنیم. اکنون که تحریم‌ها برداشته شده است، انتظارات از دولت افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌کنیم به صورت متوسط ۵۳۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اضافه کرد: ان‌شاءالله سال آینده رشدی ۵/۶ درصدی خواهیم داشت که این مسئله فرصت اشتغال‌زایی را فراهم می‌کند.

ادامه دارد …

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس