تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] «تور لالایی مادرانه نوای صلح » با مشاکت موزه ملی ایران، کاخ موزه نیاوران و ۱۳منطقه تاریخی در سراسر ایران برگزار می شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سیف الله شکری دبیر دبیرخانه نوای صلح ایکوم ایران بهانه برگزاری این تور را این طور ارزیابی کرد: […]

[ad_1]

«تور لالایی مادرانه نوای صلح»

«تور لالایی مادرانه نوای صلح » با مشاکت موزه ملی ایران، کاخ موزه نیاوران و ۱۳منطقه تاریخی در سراسر ایران برگزار می شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سیف الله شکری دبیر دبیرخانه نوای صلح ایکوم ایران بهانه برگزاری این تور را این طور ارزیابی کرد: دبیرخانه قصد دارد هر یک از بناهای تاریخی ایران زمین را به سمفونی کهنی که برساخته از فکر و هنر دست نیاکانمان است تشبیه کرده و بازنمودی از این قرابت معنایی را در اماکن باستانی مورد اشاره به اجرا در آورد.

وی با تاکید براین نکته که هارمونی و نظم به عنوان شالوده هنر وجوه مشترکی دارند که ماهیت هنرهای گوناگون را به یکدیگر پیوند زده و درک و تعامل آنها با یکدیگر را میسر می کند، گفت: از این منظر، هر یک از فرم های هندسی بناهای تاریخی را می توان به منزله قطعه یا نوایی موسیقایی برشمرد و از این همپوشانی ماهوی برای خلق مفاهیم جدید بهره برد، قرابت صدا و معماری در هنر به حدی محسوس است که معماری را موسیقی جامد می خوانند.

وی با اشاره به رویکرد بنیادی این دبیرخانه مبنی بر دعوت به صلح جهانی با توسل به هویت مهر مادر و تجلی آن در لالایی مادرانه به مثابه صلح آمیزترین نوایی که بشر تاکنون ساخته است، افزود: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، کمیته ملی موزه های ایران و دبیرخانه نوای صلح ایکوم بر این باورند که رشته های گوناگون هنری می توانند پیوندی ناگسستنی میان میراث ملموس و ناملموس بشر و نسل هوشیار امروز ایجاد کنند.

به گفته وی دو برنامه نخست این کاروان صلح به شرح ذیل اجرا خواهند شد:

• ۶ مهر ۱۳۹۵ محل اجرا: موزه ملی ایران، مصادف با روز خانواده، تکریم بازنشستگان و روز جهانی گردشگری.

• ۷ مهر ۱۳۹۵ محل اجرا: کاخ موزه نیاوران، مصادف با روز بزرگداشت شمس تبریزی.

شکری در پایان گفت:«تور لالایی مادرانه نوای صلح» با پشتیبانی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کار خود را شروع کرده و اطلاعات مربوط به ادامه مسیر حرکتی این کاروان صلح از طریق سایت دبیرخانه نوای صلح ایکوم melodyofpeace.com و خبرگزاری ها در اختیار علاقمندان فرهنگ و هنر قرار خواهد گرفت.

بلیت تمامی اجراهای این برنامه بصورت «افتخاری و رایگان» از تاریخ ۹۵/۷/۱ در تارنمای shemmeh.com در دسترس علاقمندان خواهد بود.

۵۰۴۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس