تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴
واکنش 47 تشکل دانشجویی در پی اعدام شیخ نمر;

۴۷ تشکل اسلامی دانشجویی سراسر کشور در پی شهادت شیخ نمر باقر النمر و حمله به سفارت عربستان بیانیه ای
صادر کردند.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از عصر دانشجو متن این بیانیه به شرح زیر است;
بسم الله الرحمن الرحیم
۞ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ۞
از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده ‏اند.          سوره احزاب ؛ آیه ۲۳
    بار دیگر آزادی خواهی و ظلم ستیزی بر سر دار رفت، مجاهد بزرگ آیت الله شیخ نِمِر اعدام شد؛ اما انقلابی به پا کرد؛ انقلابی در درون دل تمامی انسان های آزاده از مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی و عرب و غیر عرب. مجاهدی که در مکتب انقلاب اسلامی آزادگی آموخت و در جامعه خاموش و خفته عرب حجاز شعله ی بیداری و آزادگی افروخت؛ در دل شیعیان و دیگر مسلمانان و حتی غیرمسلمانان آزادی خواه و آزاده، نور امیدی برافروخت و جوانان عرب را درس آزادگی و حق جویی آموخت. شیخ النمر در سخنرانی خود در فوریه ۲۰۰۹ به مقامات سعودی هشدار داد که “اگر شأن و حیثیت ما به ما بازگردانده نشود، من شیعیان را به جدایی از عربستان فرا میخوانم.کرامت ما مهم تر از تمامیت کشور است”. رژیم آل سعود که حیات خود را در خاموشی و ناآگاهی مردم عربستان می بیند بارها تلاش کرد تا این شعله افروخته را با حبس و حصر و شکنجه خاموش کند و در نهایت به خیال خام خود با اعدام این روحانی بیدار و انقلابی آن هم همچون داعشیان که فرزند ناخلف خودش هستند، قصد خاموشی و به فراموشی سپردن این شیخ اصلاح گر و حقیقت جو را کرد.
    بدین وسیله جمعی از تشکل های اسلامی دانشجویان کشور اعدام شیخ نمر را به شدت محکوم کرده و خواستار پیگیری های قضایی بین المللی توسط نهادهای ذی صلاح و حامی حقوق بشر در کشور می باشند و نیز اعلام می دارند که روحیه ظلم ستیزی شیخ نمر و یارانش در میان مردم عربستان و شیعیان تداوم خواهد داشت.
شهادت رهبر شیعیان عربستان، آیت الله نمر، نشانگر واقعیت تلخ تسلط افراطی گری، و کینه پراکنی برخاسته از وهابیت بر حاکمیت رژیم سعودی و عمق بی‌تدبیری و ناتوانی دولت ریاض است که سرکوب و برادر کشی را راه خروج از بن بست و استیصال سیاسی خود دانسته است. بی شک اعدام شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط دست نشاندگان قدرت های سلطه جو، مدلی از تسویه حساب سیاسی و مذهبی است که این روزها خاورمیانه و برخی کشورهای افریقایی را در برگرفته است و امروز مدعیان حقوق بشر و مدافعان آزادی بیان برابر این نوع جنایات سکوت کرده اند و به دنبال بزک کردن چهره رژیم های خونخوار منطقه هستند.
    از همین طریق از تمامی مجامع بین المللی و دولت ها و اندیشمندان و علما و ملت های آزادیخواه جهان می خواهیم که با هر ابزاری که در اختیار دارند برای رسوایی و مجازات اینگونه اعمال غیرانسانی و ضد بشری اقدام کنند و به رسالت خود عمل نمایند که به جد معتقدیم که سکوت هر انسان در برابر این ظالمان خیانتی است به بشریت.
    همچنین به شدت اقدامات خودسرانه و حمله و تعرض به سفارت دیگر کشورها که نه تنها خلاف تمامی معاهدات و قوانین بین المللی، بلکه بر خلاف تمامی آموزه های اخلاقی اسلام است را محکوم می نماییم. این قبیل اقدامات منطق استوار کشور و حقانیت مواضع ما در عرصه ی بین المللی را مخدوش نموده و کشور ما را کشوری بی ثبات و ناتوان در حفظ عهد خود نشان می دهد. همینطور حمله به سفارت عربستان فرصت فضاسازی به این رژیم ستمگر را در جهت مظلوم نمایی و قلب واقعیت می دهد.

    این واقعیتی است که باید به گوش تمامی ظالمان رساند:” نه شیخ نمر مرده است و نه راه او پایان یافته است“.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس