تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۴

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه گزارش فساد در فوتبال در مرحله ویرایش نهایی است گفت که این گزارش دو هفته آینده در کمیسیون اصل ۹۰ مورد بررسی قرار می‌گیرد به  گزارش گذارنیوز محمد علی پورمختار اظهار کرد: کمیته سلامت اداری کمیسیون اصل ۹۰ در حال ویرایش نهایی گزارش فساد در فوتبال است که […]

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه گزارش فساد در فوتبال در مرحله ویرایش نهایی است گفت که این گزارش دو هفته آینده در کمیسیون اصل ۹۰ مورد بررسی قرار می‌گیرد

پورمختار

به  گزارش گذارنیوز محمد علی پورمختار اظهار کرد: کمیته سلامت اداری کمیسیون اصل ۹۰ در حال ویرایش نهایی گزارش فساد در فوتبال است که نهایتا تا دو هفته آینده این گزارش در صحن کمیسیون مطرح می‌شود. طبیعتا در صورت تصویب نهایی در کمیسیون، گزارش در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

وی در توضیح جزئیات این گزارش گفت: در این گزارش اسامی افراد و دستگاه‌های متخلف قید شده است که در صورت موافقت و تصویب کمیسیون اسامی در گزارش نهایی اعلام خواهد شد. اعتقاد بنده این است که باید اسامی به صورت واضح اعلام شود تا مردم مطلع شوند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، تخلفات مندرج در گزارش را بیشتر مربوط به مسائل مالی، داوری‌ها، تبانی‌ها و شرط بندی‌ها عنوان و اظهار کرد:‌ در این گزارش جزییات کوچکی از مسائل اخلاقی که در حوزه ورزش بانوان مطرح بود، نیز مطرح است. البته بیشتر این گزارش حول موضوعات اقتصادی است.

وی همچنین با ابراز امیدواری از اینکه با واگذاری استقلال و پرسپولیس زمینه فساد اقتصادی از بین رود گفت که کمیسیون اصل ۹۰ از ابتدا پیگیر این واگذاری بود که اکنون نماینده این کمیسیون نیز بر روند واگذاری نظارت دارد و گزارش می‌دهد.

سایپا و ایران خودرو منع قانونی برای خرید استقلال و پرسپولیس ندارند

پورمختار با اشاره به اعلام آمادگی دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو برای خرید پرسپولیس و استقلال گفت: ایراد قانونی و ابهامی در خریداری این دو باشگاه توسط سایپا و ایران خودرو وجود ندارد و این دو شرکت خودروساز می‌توانند به عنوان شخص حقوقی دو باشگاه را خریداری کنند.

وی در عین حال گفت: البته این دو شرکت خودروساز در حالی پیشنهاد ۳۲۹ و ۲۹۰ میلیارد را برای خریداری پرسپولیس و استقلال داده‌اند که همواره از عدم کمک‌های بانکی، نداشتن کمک‌های مالی و زیان‌دهی و حتی اعلام ورشکستگی با قیمت‌های فعلی خودرو گلایه می‌کنند که این رقم‌ها با حرف‌هایشان در تعارض است. قطعا در زمان رسیدگی به صلاحیت آنها برای خرید دو باشگاه و بحث‌های مالی‌شان با دقت رسیدگی می‌شود.

پرونده بازیکنان فوتبال جاعل کارت پایان خدمت به مراجع قضایی فرستاده شد

رییس کمیسیون اصل ۹۰ در پایان در خصوص پرونده بازیکنان فوتبال جاعل کارت پایان خدمت نیز گفت: کمیسیون اصل ۹۰ به محض اطلاع از این اتفاق جلساتی را با سازمان وظیفه عمومی، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برگزار کرد و بعد از رسیدگی به این پرونده‌، متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس