تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر اطلاعات با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است، گفت: در واقع نمی‌شود با توهمات، متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب کرد. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی روز پنجشنبه (۸ […]

[ad_1]

وزیر اطلاعات با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است، گفت: در واقع نمی‌شود با توهمات، متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی روز پنجشنبه (۸ مهر ۹۵) در همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری‌ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد افزود: اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی در جامعه است؛ امنیتی توام با نشاط که از ضرورت‌های یک جامعه سالم است.


او با تاکید بر اینکه رسالت حکومت و نظام اسلامی تامین امنیت برای جامعه است، گفت: این امنیت و نیز احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیب‌ها را برطرف و سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاری‌ها را فراهم می‌کند.


وزیر اطلاعات با بیان اینکه هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است، گفت: در واقع نمی‌شود با توهمات، متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب کرد.


او با اشاره به تاکیدهای مکرر مقام معظم رهبری (حفظه الله) دراین زمینه که احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است، افزود: در این راستا همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که طی سال‌های اخیر این همدلی، همزبانی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های موثر بر امنیت قابل ‌توجه است.


علوی ادامه داد: این همدلی به گونه‌ای است که رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) هم نسبت به آن ابراز خشنودی و بر تداوم و توسعه آن تاکید کرده‌اند.


وزیر اطلاعات با بیان اینکه این هم‌افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب‌ها و تهدیدها و برنامه‌ریزی اصولی و مدیریت منسجم آنها می‌شود، از جمله این تهدیدها را که از سوی رهبر انقلاب هم بارها گوشزد شده مساله نفوذ عنوان کرد.


ایشان گفت: این مساله امروز جدی‌تر و اساسی تر از گذشته شده چنانکه وقتی پنجره‌ای برای و.رود هوای تازه باز می‌شود حشرات موذی هم به داخل می‌آیند اما راه حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد کرد.


وی ادامه داد: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی و مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش‌بنیان داشته باشد.


علوی ادامه داد: شناخت منابع نفوذ، روش‌ها، پوشش‌ها، مقاصد نفوذ باید شناسایی و راه‌های مقابله با آن باید با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده‌ای در معرض این نفوذ هستند.


او تصریح کرد: امروز بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می‌گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشته باشیم ضمن آنکه فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است اما باید با برخورد ایجابی و مدیریت صحیح از این امکان به عنوان فرصتی برای کشور بهره گیریم.


علوی از دیگر آسیب‌ها در کار دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه دانست و گفت: استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدف‌های سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده، افزود: باید برخوردها را واقعی کرده و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع‌گرایانه برخورد کنیم تا آسیب‌ها به حداقل برسد.


او از دیگر تهدیدها را عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار کنند عنوان کرد و افزود: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاه‌های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهند.


علوی در این میان تصریح کرد: باید احکام صادره خداپسندانه و شرعی باشد و از دایره عدالت خارج نشود و رضایت خداوند ارجح بر هر رضایتی باشد. باید تدبیر در چارچوب شرع مقدس اسلام باشدو اقدام خلاف شرع جواب نمی دهد.


وزیر اطلاعات کار اطلاعاتی در چارچوب احکام شرع و با رعایت موازین اخلاقی را مطلوبی توصیف کرد و ضمن اینکه توسعه تهدیدهای اعتقادی را از دیگر مباحث نفوذ دانست و گفت: در قالب ترویج مسیحیت تبشیری، فرقه‌های نو ظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می‌شود.


او با اشاره به حساسیت و توجه دستگاه‌های امنیتی، نظارتی، افزود: پیش از آن دستگاه‌های فرهنگی و علمی و حوزه‌های علمیه باید بدان ورود یابند.


وزیر اطلاعات در ادامه تهدیدهای تروریستی را از دیگر محورهای مورد توجه دشمن خواند و افزود: با همه تلاش‌های صورت گرفته از سوی دشمنان این ملت و نظام با اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات و همکاری دستگاه‌های قضایی این موضوع مهار شده و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته‌ایم و به طور کامل تدبیر شده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس