تاریخ انتشار: ۰۵ بهم ۱۳۹۴

نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته اند و اسناد و اسامی دریافت کنندگان هم مشخص است، در بررسی صلاحیت شان تاثیرگذار خواهد بود؟

به گزارش “گذارنیوز”  سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با روزنامه ایران درباره ۱۷۰ نماینده‌ای که از محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت احمدی نژاد پول گرفتند گفت: پول‌های گرفته شده یک بحثش مربوط به پول های نامشروعی است که مرتبط با پرونده بیمه بوده است.روزنامه ایران از نجات الله ابراهیمیان پرسید: درباره نحوه بررسی صلاحیت نمایندگانی که از رحیمی معاون اول دولت سابق پول دریافت کرده اند، قبلاً اشاراتی داشته اید اما به نظرم مواضع تان شفاف نبود. لطفاً واضح و روشن بفرمایید نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته اند و اسناد و اسامی دریافت کنندگان هم مشخص است، در بررسی صلاحیت شان تاثیرگذار خواهد بود؟ البته شما صحبت کرده اید ولی به عنوان مخاطب معمولی باید بگویم خیلی شفاف نبود. آن موارد تاثیرگذار هست یا نه؟ چون اسامی و موارد موجود است.

ابراهیمیان در پاسخ به این سئوال گفت: من این موضوع را به عنوان عضو شورای نگهبان از مسئولان ذیربط خواهش کردم که همه اطلاعات موجود را در این مورد جمع آوری کنند. همچنین به خاطر احساس مسئولیت و قولی که به یک خبرنگار داده بودم. خبرنگاری حرف منطقی ای زد و گفت که شما تحقیقات محلی می کنید ولو اینکه دادگاه نگفته باشد، ارزیابی کنید ببینید در این پرداخت و دریافت پول چیزی دستگیرتان می شود یا نه. حرف منطقی بود. من رفتم و از مسئولان قضایی هم خواهش کردم که اگر پرونده به یک نقطه روشنی رسیده است، به ما منعکس کنند که ما در شورای نگهبان از حاصل آن استفاده کنیم. این پول های گرفته شده یک بحثش مربوط به پول های نامشروعی است که مرتبط با پرونده بیمه بوده است. اساساً ادعای ایشان در مورد پرداخت به نمایندگان، راجع به پرداخت از این محل نبوده است.

وی افزود: البته این قسمت از پرونده در دست بررسی است و مختومه نیز نشده است. ضمن اینکه یک بحثی وجود دارد که ممکن است در بودجه، رئیس جمهوری و بعضی از مقامات، بودجه ای در اختیار دارند که می توانند آن را مصرف کنند. ممکن است به نماینده ای گفته اند فلان پول در اختیار شماست و شما می توانید صرف مصارف حوزه انتخابیه خودتان یا صرف کارهای دیگری بکنید. آیا می شود همه کسانی که بدون اینکه منشا پول را بدانند، ما بگوییم غیر ملتزم هستند؟ من شخصاً موقع داوری تنها در مورد کسی که مبالات در گرفتن وجوه ولو وجوه عمومی نداشته باشد، در التزامش تردید می کنم. اینها ۱۷۰ نفر عضو قوه مقننه هستند و گرفتن پول از یک مقام قوه مجریه مورد پذیرش افکار عمومی نیست. اما در اصل اینکه به چه کسی داده اند، هنوز دلایل کافی به من منتقل نشده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس