تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۴

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی همکاری با فرانسوی ها و مذاکره با شرکت زیمنس آلمان برای نوسازی ناوگان ریلی و همکاری با شرکت بوئینگ در حوزه ناوگان هوایی خبر داد.

به گزارش گذارنیوز عباس آخوندی در دیدار با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرده بود: در زمینه ساخت فرودگاه، شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با ۲۵۰۰ هکتار وسعت تجاری و منطقه آزاد تجاری در دست اجرا است که از شرکت های فرانسوی برای حضور در این پروژه دعوت می کنیم. همچنین سیستم رادار هوایی ایران در دست بازسازی قرار دارد. از امن ترین کریدور هوایی منطقه در ایران روزانه ۱۵۰۰ پرواز عبور می کند که ارزان ترین مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب است.

به نقل ازتسنیم وی بیان کرد: حدود ۵۰ درصد ناوگان هوایی ایران ایرباس است و در سفر به فرانسه با رئیس اجرایی این شرکت گفت وگو کردم و خواستار ارائه برنامه اجرایی بازسازی ناوگان هوایی شدم و در عین حال با بوئینگ هم در ارتباط هستیم و نمایندگان آنها به زودی وارد ایران می شوند.

وی تصریح کرد: پیش از این ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو از شرکت آلستوم فرانسه خریداری و وارد ایران شد و برای همکاری در زمینه نوسازی ناوگان ریلی وزارت راه وشهرسازی آماده همکاری است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس