تاریخ انتشار: ۲۴ آبا ۱۳۹۴
در انتقاد به رفتار صداوسیما؛

بیست و هشت نماینده آذری زبان مجلس در بیانیه‌ای اقدام صدا و سیما در برنامه‌ فیتیله را محکوم کردند.

جمعی از نمایندگان آذری زبان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به اقدام سیمای جمهوری اسلامی ایران در پخش برنامه تلویزیونی فیتیله‌ها واکنش نشان دادند.

متن بیانیه این نمایندگان مجلس به شرح ذیل است:

با سلام به پیشگاه حضرت ولیعصر عج ارواحنا فداه و محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با درود به ارواح پاک شهیدان والامقام ایران اسلامی

ما نمایندگان شریف و غیرتمند مناطق ترک زبان ایران اسلامی و به ویژه آذربایجانی‌های سرافراز، ضمن ابراز انزجار شدید از گفتار و رفتار وقحیانه و موهن عده‌ای از عناصر جاهل و غافل در برنامهٔ فیتیله‌ها در روز جمعه ۱۵/۸/۹۴ در شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، این حرکت بسیار زشت را محکوم کرده و خواستار برخورد جدی و قاطع مراجع امنیتی و قضایی نظام جمهوری اسلامی ایران با مدیران، کار‌شناسان و مجریان این برنامه از مرحله تولید فیلم نامه، مدیریت تولید و کارگردانی مسئولین ناظر و شورای پخش و عوامل بازیگری می‌باشیم.

تاریخ ایران اسلامی گواه صادقی است که مردم ترک زبان آذربایجان و سایر نواحی ایران از آغاز شکل گیری دولت و ملت در ایران، همواره با حماسه آفرینی و نثار هستی و جانشان در دفاع از استقلال و آزادی ایران عزیز، کارنامه‌ درخشانی آفریده‌اند.

هر زمان روز جانبازی بوده است مردان و زنان ترک زبان این سرزمین سرافرازانه بلاگردان همه ایران و ایرانی بوده‌اند. امروزه در سایهٔ حاکمیت نظام مقدس ولایت فقیه، تنوع اقوام با هر‌نژاد و زبان در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای آرایش منطقی و پایدار بوده و هر جریان فرهنگی و رسانه‌ای نفوذی و منحرف که بخواهد این آرایش ارزشمند را در هویت ملی و انقلابی ایران بر هم زند محکوم به شکست است.

ما نمایندگان آذری زبان مجلس شورای اسلامی ملت خود را مستحق تحقیر ندانسته، بلکه ملتی می‌دانیم که دین خود را در حفظ سرزمین و اعتقادات به شایسته‌ترین وجه ادا کرده و در مقابل ملت بزرگ ایران روسفید بوده و همواره نیز نقش تاریخ ساز خود را انجام خواهیم داد.

لذا برخورد قانونی با متجاوزان به حریم هویتی اقوام موجب دلگرمی تمام اقوام ایران اسلامی بوده و اقدام بازدارنده‌ای علیه نفوذیان فرهنگی قلمداد خواهد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس