تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای مذاکره در خصوص کمک‌های نظامی آمریکا به واشنگتن سفر می‌کند. به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش بی.بی.سی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «مشاور امنیت ملی» خود را به واشنگتن می‌فرستد تا درباره جزئیات بسته کمک‌های نظامی بلندمدت آمریکا مذاکره کند. دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که جاکوب […]

[ad_1]

نماینده نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای مذاکره در خصوص کمک‌های نظامی آمریکا به واشنگتن سفر می‌کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش بی.بی.سی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «مشاور امنیت ملی» خود را به واشنگتن می‌فرستد تا درباره جزئیات بسته کمک‌های نظامی بلندمدت آمریکا مذاکره کند.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که جاکوب ناگل به نمایندگی از نتانیاهو با سوزان رایس، مشاور امنیت ملی باراک اوباما دیدار خواهد کرد.

انتشار این خبر حکایت از نرمش در موضع بنیامین نتانیاهو دارد که پیش‌تر گفته بود، برای امضای این موافقتنامه ۱۰ ساله با دولت اوباما عجله‌ای ندارد.

آمریکا اعلام کرده که بیش از نیمی از بودجه کمک‌های نظامی‌ خارجی ‌خود را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می دهد که بیش از سه میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود.

گفته می‌شود، رژیم صهیونیستی در ابتدا خواهان آن بود که کمک‌های آمریکا طی دهه آینده به حدود ۵۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند که دولت اوباما آن را نپذیرفت. آمریکا متقابلا پیشنهاد داد که در ۱۰ سال آینده حدود ۴۰ میلیارد دلار در اختیار اسرائیل قرار بدهد.

بر اساس توافق فعلی، رژیم صهیونیستی حداقل یک‌سوم از کمک‌های آمریکا را صرف تسلحیات داخلی و خرید سوخت می کند؛ وضعیتی که آمریکا می‌گوید باید تغییر کند. به این ترتیب در صورت امضای بسته جدید، انتظار می‌رود که اسرائیل اکثر کمک‌های دریافتی را صرف خرید از صنایع نظامی آمریکا کند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس