تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مصوبه هیأت دولت هیچ اعتبار قانونی ندارد و تا زمانی که این تغییرات از مسیر صحیح به آئین نامه های ناجا وارد نشود، پلیس ملزم به اجرای آن نخواهد بود. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مصوبه ای که هیأت وزیران در ۲۰مردادماه ابلاغ کرد دچار اشکالات قانونی است و اگر هیأت دولت نظراتی در […]

[ad_1]

مصوبه هیأت دولت هیچ اعتبار قانونی ندارد و تا زمانی که این تغییرات از مسیر صحیح به آئین نامه های ناجا وارد نشود، پلیس ملزم به اجرای آن نخواهد بود.

نماینده مجلس: ناجا سازمانی مستقل و زیر نظر رهبری اداره می شود / دولت هیچگونه دخالتی در توسعه یا کاهش وظایف آن نخواهد داشترئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مصوبه ای که هیأت وزیران در ۲۰مردادماه ابلاغ کرد دچار اشکالات قانونی است و اگر هیأت دولت نظراتی در این باره دارد باید آن را از مسیر دیگری پیگیری کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش مصوبه ای از سوی دولت منتشر شد که طبق آن صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری بر عهده وزارت ارشاد معرفی شد و بر این اساس نیروی انتظامی از دخالت در محتوای محافل و صدور مجوز منع می شد.

نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به این مصوبه مجلس به خبرنگار فارس گفت: مصوبه ای که هیئت وزیران در تاریخ ۲۰مرداد ماه ابلاغ کرد دارای اشکالات قانونی است و اگر هیات دولت نقطه نظراتی در این مورد دارد باید آن را از مسیر دیگری پیگیری کند.

وی افزود: اگرچه هیات وزیران طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی می تواند آیین نامه هایی را برای سازمان های اداری مصوب کند اما بر اساس همین اصل قانونی این مجوز باید در حدود اختیارات هیات وزیران باشد و طبعا این مصوبه نبایستی با روح قانون در تضاد باشد.

پژمانفر اضافه کرد: طبق اختیاراتی که قانون بر اساس ماده ۲۰ آیین نامه اماکن عمومی به نیروی انتظامی داده است، ناجا یک سری تکالیف را بر عهده دارد که بخشی از آن رسیدگی و صدور مجوز برای برگزاری برخی مجالس و جلسات است که این جدای از مجوزی است که وزارت ارشاد در خصوص مراسمات فرهنگی و هنری از جمله اجرای صحنه ای تئاتر و موسیقی صادر می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص غیر قانونی بودن این مصوبه گفت: نیروی انتظامی سازمان مستقلی است که با توجه به اینکه زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شود، مصوبات هیات دولت هیچگونه دخالتی در توسعه یا کاهش وظایف آن نخواهد داشت.

پژمانفر با اشاره به اینکه در این مصوبه وظایفی برای نیروی انتظامی تعریف شده که مغایر با تکالیف ذاتی ناجا است گفت: در این مصوبه حتی از نمایندگان نیروی انتظامی برای دریافت نقطه نظرات کارشناسی دعوت نشده است و این مصوبه بصورت یک طرفه و بدون مشورت با نهادهای مرتبط به تصویب رسیده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع را داری نکات قابل بررسی فراوانی دانست و گفت: این موضوع به سبب گستردگی دارای اشکالات فراوانی است که طبعا باید در مجلس شورای اسلامی مطرح گردیده و به تایید نمایندگان برسد.

پژمانفر در پایان اظهار داشت: بر اساس این اشکالات مصوبه هیئت دولت هیج اعتبار قانونی ندارد و تا زمانی که این تغییرات از مسیر صحیح به آیین نامه های نیروی انتظامی وارد نشود، ناجا ملزم به اجرای آن نخواهد بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس