تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، گفت: زبان فارسی می‌تواند زبان علمی دنیا باشد همانگونه که در گذشته به این شکل بوده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، گفت: اعتقاد ما بر این است که زبان فارسی نه‌تنها […]

[ad_1]

نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، گفت: زبان فارسی می‌تواند زبان علمی دنیا باشد همانگونه که در گذشته به این شکل بوده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، گفت: اعتقاد ما بر این است که زبان فارسی نه‌تنها می ­تواند یک زبان عمومی باشد بلکه می تواند زبان علمی دنیا باشد، همانگونه که در گذشته به این شکل بود و به علت کم‌توجهی، این زبان کمرنگ ­تر شده است.

وی ادامه داد: بنده سالها قبل در کرسی­ های زبان فارسی خارج از کشور شرکت کرده بودم، ولی متاسفانه این کرسی ها جایگاه‌شان را کم کم از دست داده اند؛ به طور مثال در بخشی از کشورهای شوروی سابق که بسیاری از این افراد، فارسی زبان هستند، این کرسی را از دست داده­ ایم و لازم است بنیاد سعدی آنها را احیا کند.

اختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به روابط سیاسی مناسبی که با روسیه داریم، می‌توانیم در تقویت زبان فارسی در روسیه و کشورهای شوروی سابق، کوشاتر عمل کنیم.

۵۰۲۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس