تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ۴ فیلم ازبخش یک فیلم ساز یک نگاه :مروری بر سینمای پیتر واتکینز،از روز یکشنبه۲۴ مردادماه ساعت ۵ بعدازظهر در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، ۴ فیلم از بخش یک فیلم ساز یک نگاه: مروری بر سینمای پیتر […]

[ad_1]

فیلم

۴ فیلم ازبخش یک فیلم ساز یک نگاه :مروری بر سینمای پیتر واتکینز،از روز یکشنبه۲۴ مردادماه ساعت ۵ بعدازظهر در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، ۴ فیلم از بخش یک فیلم ساز یک نگاه: مروری بر سینمای پیتر واتکینز از بخش سوم سینماتک موزه هنر های معاصر تهران، از روزهای یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ساعت ۵ بعدازظهربا نمایش فیلم «پارک مجازات» محصول سال ۱۹۷۱ – آمریکا، به مدت ۹۰ دقیقه به زبان اصلی وبا زیرنویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

سبک فیلم‌های پیتر واتکینز بسیار شخصی و آزاد و کاملاً همسو با دیدگاه های رادیکال سیاسی‌اش است. او قالب‌های از پیش موجود مستندهای تلویزیونی و جریان اصلی را فرمی متناسب برای بیان خود نمی‌داند و از این جهت دست به بازسازی ساختاری سینمای مستند برای بیان دیدگاه‌هایش می‌زند. فیلم‌های او بیش از هرچیز، بر محدودیت‌های بیانی و ظرفیت‌های اندک شیوه‌های مستندسازی تلویزیونی ، گواهی می‌دهند. او نه تنها برخی موضوع های سیاسی کمتر گفته شده در رسانه های غربی را دستمایه فیلم‌های مستندگونه‌ی خود ساخته بلکه در برخی از فیلم‌های خود مثل «بازی های جنگ» و «گلادیاتورها»، موضعی رادیکال در برابر سیاست‌های رسانه‌های غربی گرفته و به نقد رویکرد آن‌ها پرداخته است.

شهرت واتکینز به عنوان یک فیلمساز سیاسی رادیکال با ساختن فیلم «پارک مجازات» بر سر زبان‌ها افتاد. واتکینز، «پارک مجازات» را در گیرودار جنگ ویتنام و درباره‌ی خشونت نیروی نظامی آمریکا در برخورد با مخالفان و ناراضیان سیاسی و کشتار دسته جمعی آن‌ها ساخت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم درفصل تابستان، روز های یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

۵۰۸

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس