تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴

روزنامه گاردین در گزارشی به چالش تعطیلی کنسرت ها در ایران در دولت حسن روحانی پرداخته است.

به گزارش “گذارخبر”  تندروها در ایران در نمایش قدرت خود در مقابل دولت میانه رو حسن روحانی، موجب تعطیلی یک کنسرت شدند.

سایت روزنامه گاردین در گزارشی با عنوان «تندروها در ایران در چالش با روحانی کنسرت ها را تعطیل می کنند»، نوشت: با وجود آسان تر شدن برگزاری کنسرت در ایران از زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی، اما تعداد رو به افزایشی از کنسرت ها از جمله کنسرت سمفونی تهران در دقیقه آخر با دخالت نیروهایی که همچنان برای هنرمندان شناخته شده نیستند، تعطیل شدند.

تعطیلی کنسرت ها اکنون به چالشی برای دولت حسن روحانی تبدیل شده است، این در حالی است که درخواست ها از روحانی در شرایط کنونی و پس از حل و فصل موضوع هسته ای به توجه بیشتر وی به مسائل داخلی معطوف شده است.

تندروها، ناخرسند از مسیر توافق هسته ای از سوی دولت روحانی، اطمینان دارند که حسن روحانی دوران سختی را در دو سال باقی مانده از دوران ریاست جمهوری اش پیش رو دارد.

اخیرا نیز ، ارکستر سمفونی تهران که پس از یک وقفه سه ساله قرار بود هفته گذشته سرود ملی ایران را در استادیوم آزادی پیش از رقابت های کشتی جام جهانی اجرا کند مجبور به کنسل کردن این کنسرت ۱۵ دقیقه پیش از برگزاری آن شد چرا که بسیاری از نوازندگان این گروه را زنان تشکیل می دادند.

مدیر برنامه های این گروه موسیقی در گفت وگو با گاردین، گفت: من به آنها گفتم که این دلیل برای عدم برگزاری کنسرت غیرقابل قبول است، ما نمی دانیم که آنها چه کسانی بودند و یا از کجا آمده بودند با این حال اجازه برگزاری این کنسرت را به ما ندادند و این در حالی بود که ما اجازه برگزاری این کنسرت را داشتیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس