تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نمایش‌های «شیرین»، «سفر اعجاب انگیز» و «فلوت زن سحر آمیز» از جمله نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی تهران مبارک اجرا می‌شوند. به گزارش ایلنا، نمایش «شیرین» نوشته و کار «کاوه آیریک» محصول کشور افغانستان است که با تکنیک عروسک سایه به صحنه می‌رود.این نمایش برگرفته از یک داستان فولکلور […]

[ad_1]

نمایش‌های «شیرین»، «سفر اعجاب انگیز» و «فلوت زن سحر آمیز» از جمله نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی تهران مبارک اجرا می‌شوند.

به گزارش ایلنا، نمایش «شیرین» نوشته و کار «کاوه آیریک» محصول کشور افغانستان است که با تکنیک عروسک سایه به صحنه می‌رود.این نمایش برگرفته از یک داستان فولکلور افغانی و درباره زنی به نام شیرین است که به نوعی به عنوان اسطوره مقاومت در افغاستان محسوب می‌شود. گروه مخاطبان این نمایش خانواده‌ها هستند.


کشور آلمان نیز با نمایش«سفر اعجاب انگیز» در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر عروسکی حضور دارد.این نمایش کاری از کمپانی تئاتر «چرخ پنجم است» که در اصل یک گروه روسی هستند که در سن‌پترزبورگ آموزش دیده‌اند اما به مدت ۱۵ سال است در آلمان فعالیت می‌کنند.این کمپانی در زمینه عروسکی ماریونت (نخی) فعال است.


نمایش «سفر اعجاب انگیز»  که نوشته و کار الیزاوتا سالیر است، نیز ویژه خانواده‌ها به صحنه می‌رود. شکل اجرای این اثر نمایشی به این صورت است که فرهنگ‌های مختلف در قالب نمایش‌های حرکتی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای معرفی می‌شوند.


دو عروسک گردان و بازی‌دهنده این قطعات نمایشی را به صورت بی‌کلام اجرا می‌کنند.


گروه چک نیز با نمایش «فلوت زن سحرآمیز» نوشته و کار نوری ساوا دیگر میهمان خارجی این دوره از جشنواره است . این نمایش نیز برای خانواده‌ها و با استفاده از شیوه متفاوتی از تکنیک سایه اجرا می‌شود.


داستان این نمایش که برگرفته از داستان مشهور فلوت زن است، درباره مردی است که وارد شهری می‌شود و با نوای فلوتش بچه‌ها را گول می‌زند.این نمایش فقط دو اجرا در اولین روز جشنواره دارد.سالن‌های نمایشی تئاترشهر، تالار هنر، تالارهای محراب، فردوسی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تالار انتظامی خانه هنرمندان میزبان نمایش‌های بخش صحنه‌ای جشنواره نمایش عروسکی خواهند بود.


در این دوره از جشنواره علاوه بر ۵ سالن نمایشی مجموعه تئاترشهر، تالار بوستان کانون پرورش فکری، تالارهای فردوسی و هنر، تالار اصلی محراب و همچنین تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان میزبان ۲۷ نمایش شرکت‌کننده در بخش صحنه‌ای و ۷ نمایش بخش بین‌الملل هستند.


نمایش‌های صحنه‌ای این دوره در بخش‌ صحنه‌ای در شاخه‌های ویژه خانواده (عموم)، عروسک و نوجوان، بین‌الملل، ویژه مخاطب کودک، ویژه مخاطب بزرگسال در تالارهای نمایشی روی صحنه می‌روند.


شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهرویور ماه برگزار می‌شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس