تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رییس جمهور امور زنان و خانواده از نمایشگاه زنان و تولید ملی به عنوان یک فعالیت ثمر بخش در حوزه‌‍‌ توانمند سازی زنان سرپرست خانوار نام برد و گفت: این طرح توانایی اجرایی شدن در سطح ملی را دارد. به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در بازدیداز این نمایشگاه  با بیان این مطلب که […]

[ad_1]

معاون رییس جمهور امور زنان و خانواده از نمایشگاه زنان و تولید ملی به عنوان یک فعالیت ثمر بخش در حوزه‌‍‌ توانمند سازی زنان سرپرست خانوار نام برد و گفت: این طرح توانایی اجرایی شدن در سطح ملی را دارد.

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در بازدیداز این نمایشگاه  با بیان این مطلب که در حال حاضر مشغول جمع‌بندی طرحی در رابطه با توانمندسازی زنان سرپرست خانوارهستیم، گفت: در بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که کارهای متعددی در حال انجام است اما به تنهایی هیچ‌کدام توانایی اثربخشی در سطح ملی را ندارد.

معاون رییس‌جمهور در امور بانوان با اشاره به تجربیات ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری اظهارکرد: یک همکاری شبکه‌ای را در شهر ری شروع کردیم و در این منطقه طرحی را به صورت آزمایشی شروع اجرا کردیم که شهرداری هم در اجرای این طرح کنار ما بود.

مولاوردی معتقد است طرحی که دولت با کمک شهرداری برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ارائه خواهد کرد، یک مدل موثر حمایتی است که تنها به حمایت ختم نمی‌شود بلکه به دنبال نوعی توانمندسازی است که در نهایت به کارآفرینی ختم شود.

وی ادامه داد: در طرحی که ارائه خواهد شد گروه‌های هدف ما نه تنها خودشان توانمند می‌شوند؛ بلکه به تدریج از چرخه‌ حمایت خارج و به یک کارآفرین تبدیل می‌شوند. این یک مدل موثر توانمندسازی است که ما سعی می‌کنیم با کمک هم و با تبادل تجربیاتی که وجود داشته و با الگوگیری از تجربیات موفق به آن دست پیدا کنیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان با اشاره به اقتصاد مقاومتی و لزوم حمایت از کالای داخلی تصریح کرد: با توجه به این که یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی درون‌زا بودن آن است، به نظر می‌رسد برپایی این نمایشگاه به ویژه در سالی که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده، مصداق این نامگذاری است.

مولاوردی افزود: مهم‌ترین ویژگی درون‌زا بودن اقتصاد مقاومتی توجه به تولیدات ملی، اهمیت دادن به این تولیدات و روی‌آوری به مصرف کالای داخلی است که در نهایت به افزایش تولید ملی، رونق اقتصادی کشور و اشتغال‌زایی منجر خواهد شد. یکی از اولویت‌های اساسی دولت یازدهم هم همین محورهاست.

وی برپایی نمایشگاه‌های مانند زنان و تولید ملی را عامل جلب توجهات به سمت این حوزه و  نتایج آن دانست و با اشاره به فعالیت‌های شهرداری تهران در زمینه حمایت از زنان سرپرست خانوارگفت: شهرداری تهران هرسال  این موضوع را در دستور کار خودش قرار می‌دهد. هر دوره در مقایسه با سال‌های گذشته شاهد پیشرفت در کیفیت و تنوع کارها هستیم و امیدواریم این روند صعودی هرسال ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش ستاد خبری نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، مولاوردی در پایان درباره کیفیت کالاهای عرضه شده در این دوره از نمایشگاه زنان و تولید ملی گفت:در سه سال گذشته، توفیق داشتم در هر دوره از این نمایشگاه حضور داشته باشم؛ چرا که این کار ارزشمندی که صورت گرفته برایم بسیار مهم است و هرسال حداقل  برای بازدید از این آثار به نمایشگاه می‌آیم و از نزدیک در جریان تلاش‌ و زحمات برگزارکنندگان نمایشگاه و کسانی که محصولات و آثار خودشان را ارائه داده‌اند، قرار می‌گیرم. محصولات ارائه شده در مقایسه با کارهایی که در بیرون از نمایشگاه دیده می‌شود از نظر جنس، طراحی دوخت و نوع پوشش از نمره‌ قابل قبولی برخوردار اسن و روند روبه رشدی را نشان می‌داد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس