تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] چهارمین نمایشگاه دستاوردهای روستائیان و عشایر استان تهران روز دوشنبه طی آئینی با حضور استاندار تهران در مرکز فرهنگی شهدای شهرستان پاکدشت گشایش یافت. به گزارش ایسکانیوز، دراین نمایشگاه محصولات تولیدی، توانمندی ها و دستاوردهای جامعه روستایی و عشایری استان تهران در قالب ۲۰۰غرفه به نمایش گذاشته شده است.مدیر کل امور عشایر استان تهران […]

[ad_1]

عشایر

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای روستائیان و عشایر استان تهران روز دوشنبه طی آئینی با حضور استاندار تهران در مرکز فرهنگی شهدای شهرستان پاکدشت گشایش یافت.

به گزارش ایسکانیوز، دراین نمایشگاه محصولات تولیدی، توانمندی ها و دستاوردهای جامعه روستایی و عشایری استان تهران در قالب ۲۰۰غرفه به نمایش گذاشته شده است.
مدیر کل امور عشایر استان تهران در حاشیه برگزاری این آئین گفت: نمایشگاه دستاوردهای روستائیان و عشایر استان تهران با هدف معرفی و عرضه دستاوردها و توانمندی های روستائیان و عشایر استان در ۲۰۰ غرفه تخصصی نمایشگاهی و فروشگاهی برگزار شده است.
سیروس نصیری افزود: دراین نمایشگاه و در قالب غرفه های ویژه اقتصاد مقاومتی در حوزه روستایی و عشایری، سیاه چادرهای بزرگ، گذر هنرمندان روستایی و عشایری، یادمان شهدای روستایی و عشایری، رادیو روستا، بسیج سازندگی و بانوان روستایی و عشایری، تولیدات روستائیان و عشایر استان تهران عرضه شده است.
وی اظهار کرد: حدود سه هزار خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر با چهار ایل و ۲۷ طایفه از جمله ایلات هداوند، مغان، کلهر، شاهسون و طوایف مستقل فیروزکوهی، عرب کتی،عرب صحنـایی،باقری و صادقی،کـوهی، کلکوهی، پازوکی در استان تهران حضور دارند.
وی تصریح کرد: عشایر استان تهران با داشتن بیش از ۷۰۰ هزار رأس دام سبک ، سالانه بیش از ۶۵ هزار تن محصولات دامی شامل۱۱ هزار تن گوشت، ۱۴ هزار و۸۰۰ تن شیر، سه هزار و ۶۵۰ تن لبنیات، ۵۵۰ تن پشم و۳۵ هزار تن محصولات زراعی و باغی را تولید و به بازار مصرف عرضه کردند.
نصیری افزود : عشایر استان تهران علاوه بر محصولات دامی و زراعی ، صنایع دستی مختلفی نظیر قالی ، قالیچه، گلیم، جاجیم، زیلو، گبه، جوراب، کلاه و دستکش، حصیر و سیاه چادر نیز تولید می کنند.
چهارمین نمایشگاه دستاوردهای روستائیان و عشایر استان تهران تا ۸ مهرماه(چهار روز) از ساعت ۱۰ تا ۱۹ برای بازدید عموم دایر است.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس