تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۴

پس از اعلام خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان در چهارشنبه هفته گذشته در روز جمعه در نخستین نماز جمعه پس از انتشار این خبر در نماز جمعه شهر پیشاور پاکستان دوستداران طالبان برای آمرزش رهبر درگذشته طالبان نماز خواندند.

به گزارش گذارنیوز  تصاویر زیر – که به ترتیب متعلق به خبرگزاریهای آسوشیتدپرس و رویترز است – نماز جمعه مسجدی در پیشاور است که طرفداران طالبان و ملاعمر در حال خواندن نماز برای او هستند. بر اساس اعلام منابع پاکستانی و  دولت افغانستان ملاعمر دو سال پیش در اثر بیماری در گذشته است.

روزنامه واشنگتن پست آمریکا نیز فاش ساخته که لئون پانه تا رییس وقت سازمان سیا در سال ۲۰۱۱ در جریان سفر خود به اسلام آباد از طریق رییس جمهور پاکستان در جریان بستری بودن ملاعمر در بیمارستانی در کراچی پاکستان قرار می گیرد.

حکومت ملاعمر بر افغانستان (حکومت طالبان) پس از عدم تحویل بن لادن به آمریکا به عنوان مظنون اصلی حملات ۱۱ سپتامبر مورد حمله آمریکا قرار گرفته و ساقط شد و ملاعمر به همراه جمع دیگری از رهبران طالبان به پاکستان گریختند. تصمیمات سیاسی طالبان در سال های گذشته در شورایی به نام شورای کویته در پاکستان گرفته می شد. آمریکا برای دستگیری ملاعمر ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

نماز برای ملا عمر (عکس)

نماز برای ملا عمر (+عکس)

 

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس