تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۴
شرمن از وزارت خارجه آمریکا می‌رود;

“وندی شرمن” پس از شرکت در جلسه استماع نمایندگان امریکایی اعلام کرد که ماه اکتبر آینده وزارت امور خارجه را ترک خواهد کرد و به دانشگاه هاروارد می رود

“وندی شرمن” رییس تیم مذاکره کننده هسته ای امریکا در گفت و گو با ایران را برعهده داشت اکنون به  دانشگاه هاروارد نقل مکان کرده تا فعالیت های آکادمیک را ادامه دهد.

به گزارش گذارنیوز شبکه خبری “سی ان ان” با اشاره به اقدامات “شرمن” در جریان مذاکرات هسته ای می نویسد:”در حالی که نشریات محافظه کار ایران وندی شرمن با موهای نقره ای را به عنوان روباه به تصویر می کشیدند او در جریان دو سال مذاکرات هسته ای کارنامه قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت که پس از نشستن پشت میزهای مذاکره در هتل های اروپایی در نهایت توافق هسته ای تاریخی حاصل شد. او پس از شرکت در جلسه استماع نمایندگان امریکایی اعلام کرد که ماه اکتبر آینده وزارت امور خارجه را ترک خواهد کرد و به دانشگاه هاروارد می رود تا در دوران فراغت از امور دیپلماتیک به مسائل آکادمیک ادامه دهد.”

 

سی ان ان در ادامه می نویسد: “در طول مذاکرات هسته ای با ایران، خانم شرمن به بیش از ۵۰ کشور جهان سفر کرد. او به عنوان فرد شماره سوم دستگاه دیپلماسی امریکا شناخته می شد. او به کشورهایی چون لیبی، سومالی، عراق و افغانستان در همزمان با پیشبرد مذاکرات هسته ای ایران  سفر کرده بود. خانم شرمن در مصاحبه با “سی ان ان” اظهار داشته که چهار سال گذشته شدیدترین و دشوارترین دوران کاری او بوده است.

 

سی ان ان در ادامه اشاره کرده که او برای اولین بار کار حرفه ای اش را به عنوان یک مددکار اجتماعی آغاز کرده بود. سی ان ان می نویسد: “شاید عجیب به نظر بیاید که چگونه فردی با مهارت در مددکاری اجتماعی توانست در توافق هسته ای با ایران نقش ایفا کند. خانم شرمن اما معتقد است که در اتاق مذاکره مدیریت مجموعه و جلسات را مدیون تجربیات خود در دوران مددکاری بوده است.”

 

خانم شرمن در ادامه این مصاحبه اشاره کرده که به دلیل بحث های پیچیده فنی دوره هایی پیش می آمد که او احساس ضعف می کرد اما حرف همسرش به خاطرش می آمد که این توافق چقدر تاریخی و مهم است و این موضوع به او قوت قلب می داد. سی ان ان در پایان اشاره کرده که وندی شرمن قرار است در بخش سیاسی دانشگاه هاروارد و امور بین المللی به عنوان پژوهشگر به ایفای نقش بپردازد.

 

خانم شرمن درباره روابط ایران و امریکا اظهار داشته که باید درکی واقع بینانه از موضوع داشت. او در این باره گفته است: “سطح عمیقی از بی اعتمادی دو طرفه وجود دارد. ما در حال برداشتن گام های کوچک ابتدایی هستیم. این اتفاق یک شبه روی نخواهد داد.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس