تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرده که در سال آینده بازار جهانی به سمت تعادل حرکت خواهد کرد. هر چند احتمال عرضه مازاد ۸۰۰ هزار بشکه‌ای نیز وجود دارد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، با توجه به افزایش تقاضا و کاهش تولید نفت شیل،‌ بازار جهانی […]

[ad_1]


آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرده که در سال آینده بازار جهانی به سمت تعادل حرکت خواهد کرد. هر چند احتمال عرضه مازاد ۸۰۰ هزار بشکه‌ای نیز وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، با توجه به افزایش تقاضا و کاهش تولید نفت شیل،‌ بازار جهانی نفت به سمت رسیدن به تعادل مجدد حرکت می‌کند. آمار IEA نشان می‌دهد، اگر اعضای اوپک با نرخ سال جاری به تولید ادامه دهند، جهان در سال ۲۰۱۷ با کسری عرضه ۵۶۰ هزار بشکه‌ای در روز مواجه خواهد شد.

با این حال اگر عراق و ایران، برخی از ظرفیت‌های جدید تولید برنامه‌ریزی شده خود را محقق سازند و لیبی و نیجریه نیز بر مشکلات سیاسی خود فائق آمده و تولید نفت خود را افزایش دهند، بازار جهانی عرضه مازاد روزانه ۸۱۰ هزار بشکه‌ای را تجربه خواهد کرد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس