تاریخ انتشار: ۰۹ خرد ۱۳۹۵

– بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از نهادهایی است که با سرمایه‌گذاری و ورود به بخش‌های مختلف از جمله مدرسه‌سازی، مسجدسازی و کمک به سرمایه‌گذاران اقتصادی، سهم مهمی در مسیر کمک به رشد استان کردستان و شهرستان کم برخورداری هم‌چون دیواندره داشته است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
این بنیاد با مشارکت در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم استان کردستان برای نزدیک به ۱۵ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است و این میزان کارآفرینی در کردستان، یکی از بالاترین تعداد ایجاد اشتغال در استان‌ها توسط بنیاد اجتماعی و اقتصادی برکت محسوب می‌شود.
بنیاد برکت تاکنون برای تأسیس ۱۷ طرح اقتصادی و صنعتی در مناطق محروم استان کردستان، سرمایه‌گذاری کرده است.
مجموع میزان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها حدود ۲۱۵۹ میلیارد ریال است که به توانمندسازی اقتصادی این مناطق کمک چشم‌گیری کرده است.
در زمینه‌ ارایه‌ خدمات عام‌المنفعه در استـان کردستان تعداد ۷۶۷ یتیم تحت پوشش خدمات مالی و بیمـه‌ای بنیـاد برکت قرار دارند.
این بنیاد در کردستان به ۴۴۴ نفر برای ازدواج، تعمیرات مسکن و اشتغال خانگی و در مجموع ۱۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال از طریق بانک پارسیان وام قرض الحسنه اعطا کرده و حدود ۸۲۵۵ فقره انواع بیمه‌نامه روستایی و ایتام صادر کرده است.
بنیاد برکت هم‌چنین در شهرستان دیواندره اقدام های متعددی را انجام داده است تا در حوزه‌های آموزشی و اقتصادی، نقشی در توسعه‌ی این منطقه داشته باشد.
فرماندار دیواندره روز شنبه در مورد فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه‌ توانمندسازی اقتصادی و توسعه‌ای در این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: بنیاد برکت در سال ۸۸ به سرمایه‌گذاران کمک کرده است تا یکی از شرکت‌های مشارکتی به ساخت واحد تولید بتن، شن و ماسه بپردازد.
بهرام فاتحی افزود: در این پروژه ۷۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است و ۴۱۰ نفر در این واحد مشغول به کار هستند. لازم به توضیح است این شرکت در سال ۹۳ به کارآفرین واگذار شده است.
وی در رابطه با مدارسی که در دیواندره توسط بنیاد برکت ساخته شده است نیز گفت: از ۲۴ مدرسه‌ای که توسط بنیاد برکت در استان کردستان ساخته شده یا در دست اجرا است سه مدرسه در دیواندره قرار دارد.
فاتحی ادامه داد: مدرسه‌ ۲ کلاسه روستای تازه‌آباد قدیم دیواندره با یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال اعتبار و مدرسه‌ سه کلاسه‌ روستای کول دیواندره هر دو در مقطع ابتدایی از جمله‌ی این مدارس هستند.
وی گفت: مدرسه پنج کلاسه روستای کوله قجر با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در مقطع ابتدایی از دیگر مدارس ساخت بنیاد برکت است که اکنون در این روستاها مورد استفاده قرار دارد.
فرماندار دیواندره با اشاره به نقش آموزش در توسعه گفت: احداث مدارس و مراکز آموزشی توسط بنیاد برکت، نقش مهمی در ارتقای فعالیت‌های آموزشی و در نتیجه توسعه‌ پایدار منطقه دارد.
دیواندره در ۹۸ کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
بنیاد برکت در سال ۸۶ زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأسیس شد تا منویات رهبر معظم انقلاب را برای محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌تر توسعه‌یافته کشور دنبال کند.
۲۰۷۷/۱۹۰۴/۶۱۰۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس