تاریخ انتشار: ۲۷ آبا ۱۳۹۴

هنوز بسیاری فراموش نکردند که با واژه‌های اسلام آمریکای و یا دوم خردادی چه بسیاری نیروهای ارزشمند و اجرایی کشور گوشه نشین شدند و جای خود را به کسانی دادند که از این برچسب‌ها برای خود پلکان صعود ساختند

به گزارش “گذارخبر” بعد از اسلام آمریکایی در دهه ۶۰ بعد از دوم خردادی‌ها در دهه ۷۰، بعد از فتنه گر و حلقه انحرافی در دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰، حالا نوبت « نفوذ» و «نفوذی‌» ها رسیده است که با این برچسب از صحنه سیاسی کشور حذف شوند.

مسئله نفوذ در کشور یک مسئله جدی و اساسی است که رهبرمعظم انقلاب به درستی به آن اشاره کردند. قطعا کوتاهی مسئولان کشور در زمینه‌های فرهنگی می‌تواند به راحتی زمینه را برای نفوذ فرهنگ غربی در کشور فراهم کند. مسئله‌ای که ما به خوبی در ترکیه و کشورهای شرق آسیا شاهد آن هستیم. اولین هدف فرهنگ غربی از بین بردن آداب و رسوم اصیل یک کشور و جایگزین کردن اندیشه‌های اومانیستی به جای آن است. این مسئله یک دغدغه جدی و اساسی است. اما مسئله‌ای که در این میان قابل توجه است سواستفاده‌ی برخی از این جریان‌های سیاسی از مسئله نفوذ است.

نفوذ، امروز تبدیل به چماقی شده است که از آن برای کوبیدن رقیب استفاده می‌شود. این که برجام را عامل نفوذ بدانیم، اینکه تحصیل کردگان در عرب را عاملین نفوذ در کشور بنامیم ویا افتتاح یک رستوران را به مثابه باز شدن سفارت تلقی کنیم، قطعا نه مقابله با نفوذ بلکه سواستفاده از واژه نفود است.

هنوز بسیاری فراموش نکردند که با واژه‌های اسلام آمریکای و یا دوم خردادی چه بسیاری نیروهای ارزشمند و اجرایی کشور گوشه نشین شدند و جای خود را به کسانی دادند که از این برچسب‌ها برای خود پلکان صعود ساختند. پیش بینی اینکه واژه «نفوذی» در انتخابات مجلس تبدیل به برچسبی علیه جریان سیاسی رقیب شود، کار سختی نیست.

این جریان برجام را عامل نفوذ در کشور می‌داند اما مگر می‌شود برجامی که رهبرانقلاب آن را تایید کرده است. شورای عالی امنیت ملی و مجلس آن را بررسی کرده است وشورای نگهبان آن را مخالف اسلام و قانون تشخیص نداده است و دولت قرار است آن را اجرا کند، عامل نفوذ غرب در ایران باشد. اگر سخن این دوستان درست باشد که ما باید مملکت را دو دستی در اختیار غرب قرار بدهیم. ایران به ویژه دولت یا تمام وجود به دنبال اجرای برجام و دفاع از کیان و منافع ملی کشور است و قرار است شورای عالی امنیت ملی و مجلس نیز این روند را مورد بررسی قرار دهند. پس می‌توان گفت که در این مورد نمی‌توان زیاد دلواپس بود چون ایران با تمام نیروهای خود در این زمین بازی قرار دارد.

این جریان سیاسی مسئله نفوذ را به حدی پایین آورده‌اند که امروز احتمال افتتاح رستوران‌های  مک دونالد و کی اف سی  در تهران، تبدیل به یک مسئله امنیت ملی شده است که تیتر یک اخبار صداوسیما و رسانه‌های نوشتاری و مجازی را به خود اختصاص داده است. سوالی که در این میان مطرح است این معناست که آیا بعد از برجام، این مواد غذایی و رستوران‌های زنجیره‌ای عامل نفوذ غرب در کشور هستند؟ آیا نوشابه‌های کوکاکولا و یا پپسی که در بسیاری از مهمانی‌های دوستان مورد استفاده قرار می‌گیرد  عامل نفوذ غرب در کشور نبودند؟

آیا رستوران مک دونالد عامل نفوذ است یا گوشی‌های آیفونی که دست بسیاری از مسئولان از جمله نمایندگان مجلسی که امروز دم از نفوذ می‌زنند؟

مسئله نفوذ و سخنان رهبرانقلاب واضح و روشن است و احتیاجی نیست جریانی به تفسیر یا تشریح آن بپردازد. «نفوذ» مسئله‌ای است که باید بدون نگاه سیاسی به آن پرداخت و آن را بررسی کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس