تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۴
با دستورالعمل جدید بانک مرکزی:

با به پایان رسیدن مهلت صرافی‌ها برای انطباق با دستورالعمل نحوه جدید فعالیت در ۲۸ مرداد‌ماه به نظر می‌رسد صرافان در روزهای آخر به‌طور گسترده‌تری برای افزایش سرمایه ورود کرده و حتی یک روز پس از مهلت تعیین شده نیز به بانک مرکزی مراجعه کردند.

به گزارش گذارنیوز ایسنا در گزارشی نوشت: در حالی مهلت صرافی‌ها برای انطباق فعالیت با دستورالعمل جدید بانک مرکزی مصوب ۲۸ مرداد سال ۱۳۹۳ در چهارشنبه هفته گذشته همزمان با ۲۸ مرداد سال ۱۳۹۴ به پایان ‌رسید که به گفته یکی از مقامات بانک مرکزی صرافی‌ها در یکی دو روز آخر استقبال بیشتری برای افزایش سرمایه داشته و حتی تا روز پنج‌شنبه یعنی یک روز پس از پایان مهلت نیز مدارک خود را برای انطباق به بانک مرکزی ارسال کردند.
اما در شرایطی که صرافان به میزان چهار میلیارد تعیین شده برای افزایش سرمایه انتقاد داشته و از آن گله‌مندند این مقام مسوول عنوان کرد که چهار میلیارد تنها سرمایه نقدی نیست و می‌تواند به صورت منقول و غیرمنقول باشد. در عین حال که به اذعان برخی از صرافان چهار میلیارد تومان برای ایجاد صرافی در تهران رقم قابل ملاحظه‌ای نیست و باید توجه داشت که حتی برخی از مغازه‌های صرافان بیش از ۱۰ میلیارد تومان ارزش دارد.
به گفته وی تاکنون بیش از ۴۰۰ صرافی برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اند این در حالی است که درجلسه مجمع کانون صرافان که پیش تر به دلیل حضور ۱۷۰ نفر به حدنصاب نرسیده بود روز گذشته-جمعه- با استقبال خوبی همراه شده و حدود ۲۲۰ نفر در آن شرکت کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، مهلت صرافی‌ها برای انطباق با دستورالعمل نحوه تاسیس و فعالیت در حالی چهارشنبه هفته گذشته به اتمام رسید که این مصوبه در مرداد ماه سال گذشته و به دنبال اعتراض و انتقاد صرافان و حتی کارشناسان به آنچه در مرداد ماه۱۳۹۲ به تصویب رسیده بود مورد بازنگری قرار گرفته است. این در حالی است که در مصوبه اول تعیین شد که صرافان نوع یک باید سرمایه خود را از حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون به حدود چهار میلیارد تومان و صرافان نوع دو از یک تا دو میلیارد تومان به ۲۰ میلیارد تومان افزایش دهند. اما در مصوبه سال گذشته نوع یک و دو حذف شد و برای کلان شهرها به چهار میلیارد و سایر شهرها به دو میلیارد تومان کاهش یافت.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس