تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٨٩ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید. به گزارش اقتصادنیوز  طبق اعلام رویترز، قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا  در پایان معاملات دیروز بازار بورس نیویورک (نایمکس) با یک دلار و ٧٨ سنت افزایش، […]

[ad_1]


قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٨٩ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش اقتصادنیوز  طبق اعلام رویترز، قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا  در پایان معاملات دیروز بازار بورس نیویورک (نایمکس) با یک دلار و ٧٨ سنت افزایش، در سطح ۴٣ دلار و ۴٩ سنت تثبیت شد و قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٨٩ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید.

در این مورد شانا به نقل از این خبرگزاری خارجی نوشته است: به دنبال سخنان وزیر انرژی و منابع معدنی عربستان مبنی بر تلاش برای تثبیت قیمت نفت و پیش بینی های آژانش بین المللی انرژی دباره کاهش عرضه مازاد در نیمه دوم سال ٢٠١۶ میلادی، قیمت نفت خام با بیش از چهار درصد افزایش، بالاترین رشد ماهانه را تجربه کرد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت: کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در حاشیه برگزاری مجمع بین المللی انرژی در الجزایر از ٢۶ تا ٢٨ سپتامبر (پنجم تا هفتم مهر ماه) درباره شرایط بازارهای جهانی نفت خام گفتگو می کنند و در صورت نیاز برای تثبیت قیمت های جهانی نفت خام اقدام های لازم را انجام می دهند.

معامله گران و کارگزاران بورس اعلام کردند: سخنان وزیر انرژی عربستان سبب خرید اوراق و سهام در بازارها شد و این شرایط به افزایش قیمت نفت خام کمک کرد.

آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین برآورد خود از کاهش سطح ذخیره سازی های نفت خام خبرداد که این شرایط از مقدار مازاد عرضه در بازارهای جهانی از سال ٢٠١۴ که در پی افزایش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پدید آمده است، می کاهد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس