تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در معاملات اولیه روز جمعه در آسیا قیمت نفت اندکی رشد کرد تا همچنان در نزدیکی بالاترین سطح دو ماه اخیر باقی ماند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت با رشدی ۲۵ سنتی نسبت به آخرین جایگاه خود به ۵۱ دلار و ۱۵ رسید. معامله‌گران اعلام کردند […]

[ad_1]


در معاملات اولیه روز جمعه در آسیا قیمت نفت اندکی رشد کرد تا همچنان در نزدیکی بالاترین سطح دو ماه اخیر باقی ماند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت با رشدی ۲۵ سنتی نسبت به آخرین جایگاه خود به ۵۱ دلار و ۱۵ رسید.
معامله‌گران اعلام کردند این رشد قیمت در معاملات آسیایی عمدتا به دلیل گمانه‌زنی‌ها در خصوص مذاکرات برای حمایت از قیمت در نشست غیر رسمی ماه آینده اوپک بوده است.
روز پنجشنبه قیمت هر بشکه نفت برنت برای نخستین بار از ۲۴ ژوئن مرز ۵۰ دلاری را شکست تا رشد این کالای اساسی از اوایل آگوست تاکنون به بیش از ۲۰ درصد برسد.
با وجود این، تحلیلگران هشدار دادند که این صعود بیش از حد بوده است. آنها معتقدند اگر مذاکرات برنامه‌ریزی شده میان اوپک و دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت نظیر روسیه به منظور توقف رشد تولید موفقیت‌آمیز نباشد نفت مجدد سقوط خواهد کرد.
فواد رزاق‌زاده، تحلیلگر بازار فارکس اعلام کرد: « برخی معتقدند امیدوارند که اوپک در نشست غیر رسمی ماه آینده خود به حمایت از قیمت بپردازد، موضوعی که رخ دادن آن هنوز با شک و تردید همراه است.» 

بر اساس این گزارش هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت با رشدی ۴۸ سنتی ۴۸ دلار و ۶۵ سنت معامله شد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس