تاریخ انتشار: ۲۸ اسف ۱۳۹۴

قیمت نفت در معاملات آتی آمریکا در روز جمعه با اضافه کردن به رشد قوی جلسه گذشته خود، رکوردی تازه در سال ۲۰۱۶ از خود به جای گذاشت.

به گزارش “گذارنیوز”، هر بشکه نفت آمریکا با ۶ سنت افزایش قیمت ۴۰ دلار ۲۶ سنت معامله شد. این در حالی است که در اواسط روز، نفت آمریکا با رسیدن به قیمت ۴۰ دلار و ۵۵ سنتی بالاترین سطح خود را در سال جاری تجربه کرده بود. قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه پیش‌رو نیز با ۶ سنت افزایش به ۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت نفت از زمانی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، ایده ثابت نگهداشتن میزان تولید را در ذهن خود پروراند با رشدی ۵۰ درصدی مواجه شده است؛ به طوری که برنت از سطح ۲۷ دلاری و نفت آمریکا از سطح ۲۶ دلاری برای هر بشکه فاصله گرفته‌اند.

نفت آمریکا پنجمین هفته متوالی رشد خود را تجربه می‌کند که طولانی‌ترین روند صعودی در نزدیک به یکسال اخیر بوده است، در حالی که نفت برنت نیز با ثبت چهارمین هفته صعودی خود بلندترین روند رو به رشد خود را در ۱۲ ماه اخیر به ثبت رسانده است.

بی‌ان‌پی پاریباس در یادداشتی اعلام کرد: «زیرساخت‌های جهانی تغییر کمی کرده و نفت با توجه به تقاضای ریسکی بالاتر، رشد کرده است. گفت و گو میان کشورهای تولیدکننده بزرگ به منظور تصمیم در مورد ثابت نگهداشتن سطح تولیدات خود، تصمیم خوبی بوده ولی برای به تعادل رسیدن بازار کافی نخواهد بود.»

بی‌ان‌پی برآورد کرده که در پایان نیمه نخست سال ۲۰۱۶، ذخایر جهانی در حدود یک میلیون بشکه افزایش خواهند داشت. عربستان سعودی و روسیه هفدهم آوریل در قطر به منظور نخستین توافق برای عرضه جهانی نفت نشستی را برگزار خواهند کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس