تاریخ انتشار: ۱۹ اسف ۱۳۹۴

قیمت نفت اوپک در جدیدترین به روز رسانی سایت سازمان اوپک با ۶۴ سنت افزایش به ۳۵٫۰۷ دلار در هر بشکه رسید که بیشترین قیمت این نوع نفت در سال ۲۰۱۶ به شمار می رود.

سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، ۳شنبه ۱۸ اسفند ماه با ۶۴ سنت افزایش نسبت به قیمت دوشنبه ۳۵٫۰۷ دلار در هر بشکه فروخته شد.
سبد نفتی اوپک روز دوشنبه ۳۴٫۴۳ دلار در هر بشکه فروخته شد. کمترین قیمت نفت اوپک که تاکنون ثبت شده است به چهارشنبه ۲۰ ژانویه برابر با ۳۰ دیماه بازمی گردد که ۲۲٫۴۸ دلار در هر بشکه فروخته شد که کمترین قیمت سبد نفتی اوپک از سال ۲۰۰۳ تاکنون به شمار می رود.
سبد نفتی اوپک سال ۲۰۱۶ را با ۳۱٫۷۹ دلار آغاز کرد که تا چند اخیر بالاترین قیمت سال بود اما از چهارم مارس یعنی جمعه گذشته رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت شکست و امروز به بیش از ۳۵ دلار رسید.
متوسط قیمت نفت اوپک در سال ۲۰۱۶ تاکنون ۲۸٫۳۰ دلار در هر بشکه بوده است که کمترین قیمت آن از سال ۲۰۰۴ به شمار می رود.
سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس