تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: تغییر جلسه غیرعلنی بررسی قرارداد IPC بعید است اما معتقدم علنی بودن آن برای آگاهی مردم بهتر خواهد بود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران “بهروز نعمتی” ؛ با اشاره به برخی درخواست‌ها مبنی بر برگزاری علنی جلسه بررسی قراردادهای نفتی با حضور وزیر نفت در روز […]

[ad_1]

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: تغییر جلسه غیرعلنی بررسی قرارداد IPC بعید است اما معتقدم علنی بودن آن برای آگاهی مردم بهتر خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران “بهروز نعمتی” ؛ با اشاره به برخی درخواست‌ها مبنی بر برگزاری علنی جلسه بررسی قراردادهای نفتی با حضور وزیر نفت در روز یکشنبه (۳۱ مردادماه) گفت: معتقدم برگزاری این جلسه به صورت علنی بسیار بهتر است زیرا مردم به راحتی در جریان همه امور قرار خواهند گرفت.

نعمتی در ادامه افزود: بعید است که امروز هیئت رئیسه نشستی را برای تغییر جلسه‌ غیرعلنی فردا تشکیل دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین ضمن اشاره به ایرادات مدل جدید قراردادهای نفتی بیان داشت: بحث فورس‌ماژورها و انتقال تکنولوژی به داخل کشور ایراداتی است که معتقدم با رفع آن‌ها این قرارداد بهتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تحریم، سوانح، حوادث، سیل، زلزله، انقلاب کشورها و … جزو موارد فورس‌ماژور ذکر شده در مدل جدید قرارداد نفتی است، اظهار داشت: طبق این بند، طرف قرارداد به دلیل وجود این مسائل دیگر ادامه کار نخواهد داد که این امر مورد مخالفت نمایندگان است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با تاکید براینکه انتقال تکنولوژی نیز باید در مدل جدید قرارداد نفتی به صورت شفاف بیان شود، خاطرنشان کرد: طبق مدل جدید قرارداد نفتی یا همان IPC باید تکنولوژی‌های جدید وارد کشور شود.

گفتنی است؛ در جلسه غیر علنی فردا (یکشنبه، ۳۱ مرداد) مجلس، محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان و رئیس هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گزارشی درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی به وکلای ملت ارائه می دهند.

۲۰۳/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس