تاریخ انتشار: ۲۹ آبا ۱۳۹۴
*صادق زیبا کلام

در مورد ورود خاندان هاشمی به انتخابات مجلس باید گفت اولا به احتمال خیلی زیاد حداقل دو نفرشان، یعنی آقای مهندس محسن هاشمی و خانم فائزه هاشمی رد صلاحیت خواهند شد.

در مورد ورود خاندان هاشمی به انتخابات مجلس باید گفت اولا به احتمال خیلی زیاد حداقل دو نفرشان، یعنی آقای مهندس محسن هاشمی و خانم فائزه هاشمی رد صلاحیت خواهند شد.

وقتی که محسن هاشمی برای شورای شهر رد صلاحیت بشود دیگر برای مجلس که علی‌القاعده این اتفاق خواهد افتاد. پس احتمال تأیید صلاحیت محسن هاشمی خیلی خیلی کم است. خانم فائزه هاشمی هم که یقینا صلاحیت‌شان رد خواهد شد. خانم فاطمه هاشمی ممکن است ناپلئونی نمره بیاورد و صلاحیت‌شان تأیید بشود. تنها کسی که از این چهار نفر کمی وضعش نامشخص است آقای یاسر هاشمی، فرزند کوچک آقای هاشمی است. البته ایشان هم ممکن است به‌خاطراین که فرزند آیت ا… هاشمی است رد صلاحیت شود. اما من قبل از اینکه نظر خودم را در خصوص نفس حضور اینها در انتخابات بگویم، مروری به نظر اصول‌گرایان می‌کنم. آنها کاری به رد صلاحیت خاندان هاشمی ندارند. اصول‌گرایان از فردا شروع می‌کنند و با برچسب‌هایی مانند خاندان‌سالاری و اشراف‌سالاری به آنها حمله می‌کنند. آنها خواهند گفت که چرا اصلاً باید فرزند یک چهره و شخصیت سیاسی در انتخابات شرکت کند. آنها با غوغاسالاری سعی می‌کنند به مردم بگویند که اشرافیت و زیاده‌خواهی خواندان هاشمی را ببینید.

من درخصوص نامزدی این چهار نفر معتقدم که تصمیم بسیار شایسته‌ای گرفته‌اند. مهندس هاشمی تجربه اجرایی خوبی دارند و برای مدت طولانی رئیس مترو بوده‌اند و الان هم در دانشگاه آزاد مسوولیت توسعه دانشگاه آزاد را بر‌عهده دارند. بنابراین ایشان می‌توانند در کمیسیون‌های عمرانی و آبادانی مفید باشند. ایشان تجربیات زیادی دارند و در عین‌حال ‌فرد بسیار تحصیل‌کرده‌ای هستند. ایشان در بلژیک رشته مهندسی خوانده‌اند و آدم فوق‌‌العاده درستی هستند و در طول مدیریت‌شان حرفی در مورد کم و زیاد کردن ایشان نبوده است. خانم فائزه هاشمی الان دکترایشان را دفاع کرده‌اند و عضو هیأت علمی هستند. سالیان متوالی در ورزش کشور تجربه کسب کرده‌اند و قطعاً با این تجربیات می‌توانند در کمیسیون‌های جوانان و ورزش مفید باشند. خانم فاطمه هاشمی هم تجربه فعالیت در حوزه بیماری‌های خاص را دارند و تجربیات ارزنده اجرایی دارند. یاسر هاشمی هم مدت‌ها یکی از مدیران اجرایی دانشگاه آزاد بودند و در کمیسیون آموزش عالی قطعاً مفید خواهند بود. به نظرم اگر اینها نماینده شوند قطعاً نماینده‌های مفیدی خواهند بود. و فکر می‌کنم واکنش جامعه و اقشار مختلف و تحصیل‌کرده جامعه نسبت به نامزدی خاندان هاشمی مثبت باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس