تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۴

نتایج یک نظرسنجی که توسط یک موسسه نزدیک به اصولگرایان انجام شده نشان می دهد ۸۳ درصد مردم توافق هسته ای ایران با ۱+۵ را خوب توصیف کرده و از آن حمایت می کنند.

به گزارش “گذارخبر” بر اساس نتایج این نظرسنجی، نیمی از پاسخگویان، توافق انجام شده و عملکرد تیم هسته ای را «عالی» و «خیلی خوب» توصیف کرده اند. ۳۳ درصد پاسخگویان نیز نتایج به دست آمده را «خوب» دانسته اند. در مجموع ۸۳ درصد از جامعه آماری این نظرسنجی، توافق ایران و ۱+۵ را خوب توصیف و از آن حمایت کرده و تنها ۱۷ درصد با آن مخالفت کرده و یا از اظهار نظر خودداری کرده اند.

در پاسخ به این سوال که «توافق ایران و ۱+۵ را تا چه اندازه در راستای منافع ملی می دانید؟» ۵۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، توافق را در حد «زیاد» و «خیلی زیاد» در راستای منافع ملی دانسته اند، ۲۷ درصد «تا حدی» در راستای منافع ملی و ۱۸ درصد نیز آن را در تضاد با منافع ملی توصیف کرده اند.

پیش از این نیز نظرسنجی های مختلفی توسط نهادهای مستقل و یا نزدیک به دولت درباره میزان رضایت مردم از توافق هسته ای صورت گرفته و نتایج آن حاکی از حمایت گسترده از برجام بوده اما اهمیت این نظرسنجی در آن است که یک موسسه نزدیک به اصولگرایان که نتایج نظرسنجی های قبلی را با دیده تردید می نگریسته، این بار خود اقدام به انجام یک نظرسنجی کرده که حاصل آن، حمایت گسترده افکار عمومی از برجام است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس