تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۴
حجت السلام قرائتی:

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بابیان اینکه مشکل نظام آموزشی کشور با طرح تحول وزارت آموزش و پرورش در تغییر محتوای کتب درسی حل نمی شود گفت: نظام آموزشی کشور وقت جوانان را تلف می کند.

 به گزارش “گذارخبر” حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر پنجشنبه در مراسم اختتامیه کنگره ملی فرهنگ و هنر روستاها و عشایر کشور، با اشاره به اینکه مشکلی که در نظام آموزشی کشور است با طرح تحول وزارت آموزش‌وپرورش حل نمی‌شود بلکه این مشکل نیروی متحول نیاز دارد، اظهار کرد: وقتی معلمان و اساتید دانشگاه‌ها بی‌دلیل کلاس‌های درس را تعطیل می‌کنند و یا وقت کلاس درس را به بطالتمی گذارند این مشکل با تغییر محتوای کتاب‌های درسی حل نمی‌شود.

وی بابیان اینکه در قرآن ۳۵۰ واژه «اعوذبالله» به معنای «پناه می‌برم» وجود دارد، تصریح کرد: یکی از موارد استفاده آن در مورد علوم بی‌فایده و بی‌نتیجه است.

وی با اشاره به اینکه نظام آموزشی کشور ما در طول دوران آموزشی به جوانان و فرزندان این مرزوبوم حرفه و مهارتی را آموزش نمی‌دهد و تنها برای چند سال زمان این جوانان را تلف می‌کند و در پایان مدرکی به آن‌ها می‌دهد و خروجی مدارس و دانشگاه‌های ما تحصیل‌کرده‌های بیکار هستند، گفت: مشکل مدرک نداشتن و یا پایین بودن مدرک تحصیلی گاهی مانع ازدواج جوانان می‌شود که عدم ازدواج جوانان در ادامه سایر مشکلات اجتماعی را نیز در جامعه شکل می‌دهد.

وی با تأکید بر عدم اطمینان و اعتماد نسبت به دشمنان، خاطرنشان کرد: تصور نکنید مطالبی که در سراچه‌ها و رسانه‌های غربی به خورد ما داده می‌شود مفید است چراکه اگر آن‌ها در کارشان صداقت داشتند چرا فرمول‌های علمی خودشان را در اختیار دیگر کشورها و بخصوص کشورهای اسلامی نمی‌گذارند و تنها مطالب بی‌فایده و مستهجن خود را وارد سراچه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کنند.

وی برگزاری چنین همایش‌ها و کنگره‌هایی را در استمرار و ادامه یافتن مسیر آموزش‌های آن مؤثر دانست و تأکید کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی همچون چوب‌کبریت می‌ماند، اگر این چوب‌کبریت به گاز و درنهایت تبدیل به غذا شد و در اختیار انسان قرار گرفت و انسان نیز وصل به خدا شد، آن موقع این چوب‌کبریت ارزش دارد.

وی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: از این اردو و سفر زیارتی به مشهد تصمیم بگیرید ادامه‌دهنده راه اهداف این کنگره باشید و مطالعات مفید خود را افزایش دهید.

وی با ارج نهادن به زحمات صادقانه و مخلصانه روستاییان در کل کشور، تأکید کرد: روستاییان باید بدانند که چه نقش مهمی را در این جامعه ایفا می‌کنند چراکه بسیاری از مواد اولیه مردم شهرها به فعالیت و شغل آن‌ها بستگی دارد و مردم شهرها با گذاشتن پا بر روی دوش مردم روستاست که به‌جایی رسیده‌اند.

وی با توصیه به جوانان در ورزش کردن و تماشا نکردن ورزش، گفت: تماشا کردن ورزش هیچ فایده‌ای برای شما ندارد و این کار تنها عمری از شمارا تلف می‌کند اگر می‌توانید خودتان ورزش کنید تا در سلامت جسمی‌تان نیز تأثیر داشته باشد.

وی ادامه داد: ورزش‌ها نیز اسلامی و غیر اسلامی دارد، ورزشی‌هایی همچون اسب‌سواری ، شنا و تیراندازی علاوه بااینکه برای افراد لذت‌بخش است در آینده نیز می‌توان خدمتی از این راه داشت، اما ورزش‌های وارداتی همچون فوتبال و والیبال برای بانشاط شدن خوب است اما از این ورزش نمی‌توان در آینده مشکلی از مشکلات جامعه را حل کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس