تاریخ انتشار: ۰۵ خرد ۱۳۹۵

– استاندار هرمزگان با تاکید بر رونق و تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان ، گفت: نظارت بر قیمت کالاها در این ماه مبارک باید به صورت منظم انجام و تا پایان آن تداوم داشته باشد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، جاسم جادری عصر سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار هرمزگان با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: طرح نظارتی در این ایام باید به خوبی اجرایی شود و نیاز است نظارت بر قیمت ها تا پایان رمضان تداوم داشته باشد.
وی از برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت برای تامین اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان در بندرعباس خبر داد و افزود: این نمایشگاه از ۱۲ خرداد به مدت ۱۰ روز در بندرعباس برپا می شود .
استاندارهرمزگان تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه موجب رونق و تنظیم بازار خواهد شد و مردم می توانند اقلام مورد نیاز خود را از طریق آن تامین کنند.
جادری با اشاره به ذخیره سازی کالاهای اساسی برای ایام ماه رمضان در هرمزگان، تصریح کرد: برای این ایام ۳۶۰ تن مرغ منجمد که با نرخ هر کیلو ۴۸ هزار ریال عرضه می شود.
جادری ادامه داد: ۴۳ تن گوشت قرمز نیز که با قیمت های ۱۹۵ هزار ریال و ۲۰۵ هزار ریال عرضه می شود، ذخیره سازی شده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه ۵۴۰ تن برنج و هزار و ۵۰ تن شکر نیز برای ایام رمضان در هرمزگان ذخیره سازی شده ، تاکید کرد: همزمان با مرکز استان در تمام شهرستان های هرمزگان نیز باید ستاد تنظیم بازار تشکیل و طرح ضیافت در شهرستان ها اجرایی شود.
جادری در این نشست با قدر دانی از اجرای مناسب طرح خرید تضمینی گندم در هرمزگان، خاطرنشان کرد: میزان خرید و هماهنگی در خرید تضمینی گندم در استان در سال جاری همانند دو سال اخیر به شکل مناسبی انجام شد و میزان خرید گندم رشد خوبی داشته است.
۷۱۹۸/ ۶۰۴۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس