تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه شیرینی و شکلات تولید ایران دارای استانداردهای لازم است، تاکید کرد: نظارت بر صنوف سنتی فاقد مجوز صنایع لبنی بر عهده وزارت بهداشت نیست و این وزارتخانه از عهده این کار برنمی‌آید. به گزارش ایسنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شیرینی و […]

[ad_1]

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه شیرینی و شکلات تولید ایران دارای استانداردهای لازم است، تاکید کرد: نظارت بر صنوف سنتی فاقد مجوز صنایع لبنی بر عهده وزارت بهداشت نیست و این وزارتخانه از عهده این کار برنمی‌آید.

به گزارش ایسنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شیرینی و شکلات در جمع خبرنگاران درباره نظارت وزارت بهداشت بر صنوف سنتی صنایع لبنی که فاقد جواز کسب هستند به ایسنا، گفت: حتما باید بر این واحدهای صنفی نظارت شود؛ اما این کار وظیفه وزارت بهداشت نیست.
وی افزود: وزارت بهداشت رسما اعلام می کند که از عهده این کار برنمی آید، چراکه مسئول اماکن نیست؛ اداره اماکن مسئولیتش به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این نظارت باید توسط آن‌ها انجام شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تصریح کرد: آن چه وظیفه ماست، اعلام استانداردها و نظارت بر صنایع شناسنامه‌دار است و در مورد آن‌هایی که فاقد شناسنامه و جواز هستند، مسئولان دیگر باید پاسخگو باشند.
هاشمی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود وزارت بهداشت با نمایشگاه شیرینی و شکلات موافق نیست، ادامه داد: من آمده‌ام تا بگویم موافقم؛ ما حتما موافق هستیم اما با انواعی که کمتر آسیب‌رسان است و از صنف نیز برای برگزاری با کیفیت این نمایشگاه تشکر می‌کنیم.
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان شیرینی و شکلات با وزارت بهداشت همکاری خوبی دارند، اظهارکرد: کیفیت کاملا ارتقا پیدا کرده و میزان شکر و روغن مصرفی در این مواد خوراکی طبق آن چیزی است که سازمان و غذا و دارو علاقه‌مند است و در راستای برنامه‌های ملی و مصوبات شورای عالی سلامت و امنیت غذاست، رعایت می شود و ما هم مثل سایر مصرف کنندگان راضی هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه در نظر داریم شکر مصرفی در این مواد را با توجه به شیوع بیماری قند در کشور و افزایش میزان قند خون ایرانیان، کاهش دهیم، گفت: بخشی از این اقدام، مربوط به خود مردم است که باید مصرف این گونه مواد را کاهش دهند، اما شیرینی و شکلات چیزی نیست که کسی بتواند آن ها را کلا منع کند، بنابراین حتما مصرف می شود اما باید از نوعی باشد که به استانداردها نزدیک است.
هاشمی با بیان اینکه شیرینی و شکلات تنها محصول صادراتی است که به بیش از ۶۰ کشور دنیا صادر می شود، تصریح کرد: این کشورها هر کدام استاندارهای خاص خود را دارند که بعضا از استانداردهای ایران سخت گیرانه تر است، بنابراین با توجه به اینکه این صنعت در عرصه بین المللی بازار خوبی پیدا کند، از استانداردهای لازم برخوردار است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس