تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل امور عشایر سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از اختصاص ۱۵میلیارد ریال وام کم بهره از طریق صندوق اعتبارات ملی خبرداد و گفت: با این اعصای این وام کم بهره بتوانیم به اقتصاد جامعه عشایر رونق ببخشیم. سیروس نصیری در گفت و گو با ایسکانیوز گفت: هم اکنون ۵۰درصد از این وام جذب شده […]

[ad_1]

مدیرکل امور عشایر سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از اختصاص ۱۵میلیارد ریال وام کم بهره از طریق صندوق اعتبارات ملی خبرداد و گفت: با این اعصای این وام کم بهره بتوانیم به اقتصاد جامعه عشایر رونق ببخشیم.

سیروس نصیری در گفت و گو با ایسکانیوز گفت: هم اکنون ۵۰درصد از این وام جذب شده و مابقی پس از کوچ قشلاقی عشایر تهران اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تولیدات عشایر استان تهران در سال گذشته ۶۵هزار تن بود افزود : ۱۱هزار تن در تولید گوشت قرمز، ۱۴هزار و ۸۰۰تن تولید شیر، سه هزار و ۶۵۰تن لبنیات، ۵۵۰تن پشم، ۱۳۰تن محصولات باغی و ۳۵ هزار تن محصولات زارعی بود که امیدواریم در امسال رشد قابل قبولی را داشته باشیم.

مدیرکل امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ میان بند قشلاقی عشایر خبرداد و گفت: این کوچ از ۲۰شهریور ماه آغاز و به مدت یکصد روز ادامه خواهد یافت.

نصیری تصریح کرد: در این کوچ عشایر دام های خود را به مراتع خوب شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه خواهند برند.

نصیری اظهار کرد: در فرآیند کوچ افزون بر ۴۰۰هزار راس دام سبک از یک هزار و ۸۰۰خانوار تهرانی و ۶۰۰ خانوار عشایر میهمان وجود دارند.

به گفته وی عشایر استان تهران افزون بر ۷۰۰هزار دام سبک را در سطح استان تهران در اختیار دارند.

مدیرکل امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه در این کوچ قشلاقی همکاری و مساعد های لازم صورت گرفته است افزود: در این کوچ همکاری و مساعدت لازم با دستگاههای ذی ربط در مسائل مختلف انجام شده است.

نصیری همچنین از افتتاح نمایشگاه عشایر استان تهران به میزبانی شهرستان پاکدشت خبرداد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای عشایر استان پنجم تا هشتم مهرماه در پاکدشت گشایش می یابد.

به گفته وی هم اکنون چهار تعاونی به عنوان کارگزار بیمه عشایر استان تهران را پیگیری می کنند.

در حال حاضر جامعه عشایر استان تهران سه هزار خانوار است.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس