تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)ارتش جمهوری اسلامی از برنامه‌ریزی این قرارگاه برای نصب یک سامانه راداری جدید در مناطق کویری ایران خبر داد و گفت: این سامانه که بزودی مستقر می‌شود بیش از ۱۰۰۰کیلومتر برد دارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا امیر فرزاد اسماعیلی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: […]

[ad_1]

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)ارتش جمهوری اسلامی از برنامه‌ریزی این قرارگاه برای نصب یک سامانه راداری جدید در مناطق کویری ایران خبر داد و گفت: این سامانه که بزودی مستقر می‌شود بیش از ۱۰۰۰کیلومتر برد دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا امیر فرزاد اسماعیلی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: این سامانه راداری تمامی مناطق کویری ایران از جمله کویر سمنان، کویر مرکزی و مناطق کویری شرقی و غربی آن را پوشش می‌دهد.

وی همچنین از برنامه این قرارگاه برای استقرار یک سامانه موشکی از خانواده مرصاد و از موشک های”تلاش” که کاملا بومی است در مناطق کویری کشورمان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: با نصب این سامانه موشکی کویرهای ایران از پوشش کامل پدافند هوایی برخوردار می‌شود.

این فرمانده ارشد نظامی از آسمان ایران به عنوان امن‌ترین آسمان منطقه نام برد و افزود: باوجود همه ناامنی‌هایی که در منطقه وجود دارد ایران اسلامی به اتکاء جوانان انقلابی و ولایی‌اش از امن‌ترین آسمان منطقه برخوردار است.

وی با تاکید براینکه به هیچ هواپیمای بی‌مجوزی اجازه عبور از آسمان کشور داده نمی‌شود تصریح کرد: تنها به هواپیماهایی که براساس قوانین بین‌المللی با هماهنگی و مجوز از آسمان کشورمان عبور می‌کنند اجازه تردد هوایی داده می‌شود.

اسماعیلی بااشاره به نشاندن یکی از هواپیماهای حامل نیروهای ناتو توسط پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: هواپیمای این نیروهای نظامی که در پوشش یک هواپیمای مسافربری قصد داشتند از افغانستان برای تفریح و خوشگذرانی به یکی از کشورهای عربی بروند، به هشدار نیروهای ایرانی توجه نکرده و مسافت طولانی را در آسمان ما پیمودند اما با ورود دلاورمردان ارتش ایران سرانجام در بندرعباس به زمین نشانده شدند و رسما از ایران اسلامی عذرخواهی کردند.

وی با بیان اینکه این اتفاق مربوط به یکی دو سال گذشته است تصریح کرد: البته این خبر در آن زمان چندان رسانه‌ای نشد.

وی از نیروهای نظامی و انتظامی کشورمان به عنوان مقتدرترین نیروی نظامی منطقه نام برد و گفت: ما در عین اینکه مظلوم‌ترین کشور دنیا هستیم اما مقتدرترین کشور منطقه هستیم چرا که روی پای خود ایستاده‌ایم و به آرمان شهادت مسلح هستیم.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس