تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نشست مشترک استاندار گیلان و وزیر شیلات نروژ در حاشیه همایش مشترک شیلاتی برگزار شد. به گزراش ایلنا، در نشست مشترک استاندار گیلان و وزیر شیلات نروژ راهکارهای همکاری‌های مشترک دو جانبه بررسی شد. محمدعلی نجفی در این دیدار  که در حاشیه همایش مشترک شیلاتی ایران و نروژ برگزار شد، گفت: شرایط اقلیمی […]

[ad_1]

نشست مشترک استاندار گیلان و وزیر شیلات نروژ در حاشیه همایش مشترک شیلاتی برگزار شد.

به گزراش ایلنا، در نشست مشترک استاندار گیلان و وزیر شیلات نروژ راهکارهای همکاری‌های مشترک دو جانبه بررسی شد.


محمدعلی نجفی در این دیدار  که در حاشیه همایش مشترک شیلاتی ایران و نروژ برگزار شد، گفت: شرایط اقلیمی گیلان برای توسعه آبزی‌پروری بسیار مساعد است و استفاده از ظرفیت دریا یکی از محورهای اصلی توسعه‌ گیلان محسوب می‌شود.


استاندار گیلان افزود: سواحل گیلان ظرفیت تولید حداقل ۳۰۰ هزار تن انواع ماهی را دارد که یکی از راه‌های استفاده از آنان بهره‌گیری از پرورش ماهی در قفس است .


وی با دعوت از وزیر شیلات نروژ و سفیر این کشور برای سفر به گیلان و بازدید از توانمندی‌های شیلاتی و آبزی‌پروری استان گفت: نروژ دارای تجارب ارزنده‌ای درباره پرورش ماهی در قفس بوده و ما می توانیم از این توانمندی‌ها  از طریق همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور استفاده کنیم .


 نجفی خاطرنشان کرد: پشتیبانی‌های لازم را از همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور در گیلان انجام می‌دهیم. حدود ۳۰۰ کیلومتر از سواحل استان نیز برای پرورش ماهیان خاویاری مستعد است.


وی با بیان اینکه سالانه  ۷۰ هزار تن ماهی در گیلان  تولید می‌شود، گفت: از این مقدار ۵۴ هزار تن مربوط به آبزی‌پروری و بقیه آن مربوط به صید ماهیان استخوانی و کیلکا از دریا است.


وی با اشاره به استقرار مراکز تحقیقاتی معتبر در زمینه‌ پرورش ماهی در گیلان  گفت: برای همکاری‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی مشترک  زمینه‌های خوبی داریم.


نجفی افزود: استان گیلان از مراکز مهم تکثیر و پرورش ماهی در کشور نیز محسوب می‌شود در مراکز تکثیر و بازسازی گیلان تولید سالانه ۱۵۰ میلیون قطعه انواع بچه ماهیان استخوانی و خاویاری فراهم است.


به گزارش ایلنا، همایش شیلاتی ایران و نروژ  ۶۲ با حضور ۶۲ شرکت نروژی و ۳۰ نفر از بخش دولتی نروژ در کنار ۲۰۰ نفر از نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی ایران امروز در تهران برگزار شد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس