تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حمله به پایگاه نظامیان سوریه در دیرالزور، شورای امنیت سازمان ملل، شامگاه شنبه به درخواست روسیه نشستی اضطراری برگزار کرد. پس از این نشست محرمانه، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل از آغاز تحقیقات درباره این حمله خبر دادند. پاور با […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حمله به پایگاه نظامیان سوریه در دیرالزور، شورای امنیت سازمان ملل، شامگاه شنبه به درخواست روسیه نشستی اضطراری برگزار کرد.


پس از این نشست محرمانه، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل از آغاز تحقیقات درباره این حمله خبر دادند.

پاور با ابراز تأسف به خاطر جان باختن نظامیان سوری در پی این حمله، گفت: اگر مشخص شود که این حمله را هواپیماهای ائتلاف انجام داده باشند «ناخواسته بوده است».

«ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل نیز درباره سرنوشت طرح آتش‌بس در سوریه که به ابتکار آمریکا و روسیه آغاز شده گفت: اگر واکنش نهایی آمریکا به این حمله شبیه اظهارات سامانتا پاور باشد طرح آتش‌بس با معضلی جدی روبه‌رو شده است.

براین اساس، شامگاه شنبه در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف به پایگاهی در دیرالزور، که در اختیار ارتش سوریه است، ۶۲ سرباز کشته و بیش از یکصد نظامی دیگر زخمی ‌شده‌اند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس