تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مجری طرح نیروگاه های تولید پراکنده شرکت توانیر از افزایش بیش از ۱۰ درصدی نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه های تولید پراکنده در سال ۱۳۹۵ خبر داد. به گزارش ایسکانیوز از وزارت نیرو، «سیدرضا میرزازاده حسینی» افزود: تاکنون نزدیک به هفت هزار و ۴۰۰ مگاوات موافقت نامه ساخت نیروگاه در سراسر کشور صادر شده […]

[ad_1]

برق

مجری طرح نیروگاه های تولید پراکنده شرکت توانیر از افزایش بیش از ۱۰ درصدی نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه های تولید پراکنده در سال ۱۳۹۵ خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز از وزارت نیرو، «سیدرضا میرزازاده حسینی» افزود: تاکنون نزدیک به هفت هزار و ۴۰۰ مگاوات موافقت نامه ساخت نیروگاه در سراسر کشور صادر شده که حدود چهار هزار مگاوات آن به صدور پروانه احداث منجر شده است.
وی گفت: این بدین معناست که زمین، وضعیت گازرسانی و طرح اتصال به شبکه این نیروگاه ها مشخص شده است.
این مسوول اعلام کرد از این میزان نزدیک به دو هزار و ۸۰۰ مگاوات به قرارداد خرید تضمینی برق تبدیل شد و ادامه داد: تاکنون ۶۵۰ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده در کشور به بهره برداری رسیده که ۷۰ مگاوات آن امسال به شبکه سراسری پیوسته است.
وی گفت: امسال نزدیک به یک هزار و ۱۶۰ مگاوات موافقت نامه جدید صادر و ۲۷۰ مگاوات قرارداد خرید تضمینی برق منعقد شده است.
مجری طرح نیروگاه های تولید پراکنده توانیر بیان داشت: طرح های نیروگاه های تولید پراکنده در قالب یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی مطرح و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تایید شده است.
به گفته وی، تعهد وزارت نیرو در این زمینه بهره برداری از ۳۰۰ مگاوات نیروگاه های تولید پراکنده در سال ۱۳۹۵ است که تاکنون ۷۰ مگاوات آن وارد مدار شده است.
میرزازاده حسینی افزود: تجهیزات و امکانات لازم در ساختگاه سایر نیروگاه ها مستقرند و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان امسال به اهداف مورد نظر دست خواهیم یافت.
وی از افزایش بیش از ۱۰ درصدی نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه های تولید پراکنده در سال ۱۳۹۵ خبر داد و گفت: پارسال هر کیلو وات ساعت انرژی تولیدی این نیروگاه ها با قیمت ۹۰۰ ریال خریداری می شد که امسال این رقم به ۹۹۶ ریال به ازای هر کیلووات ساعت انرژی افزایش یافته است.
وی افزود: قرارداد خرید تضمینی برق در صورتی منعقد می شود که مالکان از مولدهای نو و با بازده بالا استفاده کنند، بر این اساس با افزایش بازده که با تبدیل نیروگاه های تولید پراکنده به سامانه های تولید برق و حرارت به صورت هم زمان (CHP) صورت می گیرد، تا ۲۰ درصد نرخ خرید برق افزایش می یابد.
این مسئول اضافه کرد: به عبارت دیگر، متناسب با بازیافت حرارت تا سقف ۲۰ درصد نرخ خرید تضمینی افزایش می یابد.
وی گفت: براساس تمهیدات صورت گرفته، از پارسال صدور مجوزها و قراردادهای خرید تضمینی نیروگاه های تولیدپراکنده به برق های منطقه ای و شرکت های توزیع تفویض شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به شرکت توزیع برق منطقه مورد نظر برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
به گزارش ایسکانیوز، سیستم تولید پراکنده نیروگاه های کوچک با ظرفیت های ۱۵ کیلووات تا ۲۵ مگاوات برای شارژ ایستگاه های نزدیک به محل مصرف و تامین نیازهای شبکه و بار مورد استفاده قرار می گیرد که این نیروگاه ها را با علامت اختصاری DG نمایش می دهند.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس