تاریخ انتشار: ۱۸ ارد ۱۳۹۵

– رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد نرخ ساعت کار کمباین های در حال برداشت محصولات گندم وجو کشاورزان را اعلام کرد .

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
جعفر عوض پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هر ساعت کارکمباین معمولی ۶۰۰تا۶۵۰ ریال، کاه کوب ۶۸۰ تا ۷۰۰ریال ، نیمه سنگین ۷۵۰ریال و نیوهلندیک میلیون و ۴۰۰هزار ریال است.
اعلام نرخ ساعت کمباین ها در حالی است که برخی کشاورزان از مطالبه سرسام آور هزینه برداشت غلات از سوی برخی کمباین دار ها اظهار نگرانی دارند.
یک مزرعه دار در محدوده جاده خربل گچساران گفت: برای برداشت کمتر از سه هکتار گندم دیم کمباین هزینه معادل ۱۲میلیون ریال مطالبه نموده است که این رقم بسیار سرسام آور است.
ایمور شریفی افزود: با اصرار وتخفیف بیش از ۱۰میلیون ریال هزینه پرداخت کردم که این امر باعث افزایش هزینه کشاورز و بی رغبتی نسبت به کشت خواهد شد.
نبود اتحادیه کمباین داران،کمبود کمباین، استفاده کشاورزان از کمباین های مهاجر درعین حال ناآگاهی از قیمت کار ماشین آلات کشاورزی برخی مشکلات را همواره در فصل کاشت و برداشت متوجه کشاورزان می کنند.
در کهگیلویه وبویراحمد هم اکنون فصل برداشت گندم و جو آغاز شده است و میزان خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان ۶۰هزار تن برآورد شده است .
۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس