تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دوستداران محیط زیست استان اصفهان ۴۰ تن علوفه برای آهوان پارک ملی کلاه قاضی استان اصفهان هدیه کردند.  به گزارش ایلنا، سرپرست پارک ملی کلاه قاضی با اشاره به خشکسالی‌های چند سال گذشته و دشواری حیات برای آهوان گفت: کشاورزان و دوستداران خیر اصفهانی با این نذر ۳۵۰۰ راس آهو، بز، کل وحشی، قوچ […]

[ad_1]

دوستداران محیط زیست استان اصفهان ۴۰ تن علوفه برای آهوان پارک ملی کلاه قاضی استان اصفهان هدیه کردند.

 به گزارش ایلنا، سرپرست پارک ملی کلاه قاضی با اشاره به خشکسالی‌های چند سال گذشته و دشواری حیات برای آهوان گفت: کشاورزان و دوستداران خیر اصفهانی با این نذر ۳۵۰۰ راس آهو، بز، کل وحشی، قوچ و میش و دیگر حیوانات علفخوار در این منطقه را از خطر مرگ و انقراض بر اثر گرسنگی نجات دادند.


علی اکبرنوروزی نیا افزود: با کمک محیط بانان پارک ملی کلاه قاضی روزانه ۵ نوبت تغذیه حیوانات به مقدار ۷۵۰ کیلوگرم علوفه در منطقه توزیع می شود.


وی افزود: این مقدار علوفه برای همه حیوانات منطقه کافی نیست و امید است دیگر استان‌ها هم برای کمک به حیات وحش و نجات حیوانات این منطقه تلاش کنند.


پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی در جنوب شرقی شهر اصفهان به مساحت ۴۷ هزار و ۱۸۴ هکتار در سال ۷۴ به عنوان پارک ملی معرفی شد که تاکنون در این منطقه ۲۵۲ گونه گیاهی، ۱۷ گونه پستاندار، ۴۵ گونه پرنده و ۱۱ گونه خزنده شناسایی شده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس