تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] متخصص رادیولوژی فک و صورت در چهارمحال و بختیاری گفت: نخ دندان تا ۷۰ درصد از پوسیدگی‌های سطوح بین دندانی پیشگیری می‌کند. ابراهیم صادقی در گفت‌ و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بهترین وسیله‌ای که امروزه برای تمیز کردن سطوح جانبی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نخ دندان است. این متخصص رادیولوژی فک […]

[ad_1]

آینه دندانپزشکی

متخصص رادیولوژی فک و صورت در چهارمحال و بختیاری گفت: نخ دندان تا ۷۰ درصد از پوسیدگی‌های سطوح بین دندانی پیشگیری می‌کند.

ابراهیم صادقی در گفت‌ و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بهترین وسیله‌ای که امروزه برای تمیز کردن سطوح جانبی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نخ دندان است.

این متخصص رادیولوژی فک و صورت با اشاره به اینکه نخ دندان از پوسیدگی‌های سطوح بین دندانی پیشگیری می‌کند، تصریح کرد: لازم است قبل از مسواک زدن از نخ دندان استفاده کرد.

وی بهترین زمان استفاده از نخ دندان را، حداقل یک بار، شب قبل از خواب و بعد از شام و حداکثر بعد از هر وعده غذایی عنوان کرد و گفت: روش استفاده آن به گونه‌ای است که باید ۲۵ الی ۳۰ میلی‌متر نخ را جدا کرده و ابتدا با حرکت اره‌ای نخ را از حدفاصل دندان‌های به هم چسبیده عبور داده و سپس با حرکت نخ به بالا و پایین، سطوح بین دندان را تمیز کرد.

متخصص رادیولوژی فک و صورت افزود: جمع شدن بقایای غذا در میان دندان‌ها باعث بروز حساسیت لثه نیز می‌شود.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت دهان و دندان نیازمند داشتن اطلاعات وسیع شامل شناخت اجزاء مختلف و بافت‌های موثر در سیستم تغذیه‌ای بدن، تغذیه و نقش آن در بهداشت دهان و دندان است.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس