تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: دولت عراق اجازه گشودن حریم هوایی‌ این کشور به روی بمب‌افکن‌ها و هواپیماهای روسی جهت بمباران داعش در سوریه را داده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «السومریه‌نیوز»، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: ما برای بهبود روابط دوجانبه با کشورهای همسایه تلاش می‌کنیم […]


نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: دولت عراق اجازه گشودن حریم هوایی‌ این کشور به روی بمب‌افکن‌ها و هواپیماهای روسی جهت بمباران داعش در سوریه را داده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «السومریه‌نیوز»، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: ما برای بهبود روابط دوجانبه با کشورهای همسایه تلاش می‌کنیم و با همگن براساس منافع‌مان تعامل می‌کنیم.»

به گزارش تسنیم، العبادی گفت: «ما از عربستان سعودی انتظار داریم گام‌هایی سازنده بردارد و عقیده ما این است که بدون کشورهای منطقه، هیچ توسعه‌ای در عراق صورت نمی‌گیرد.»

نخست‌وزیر عراق اضافه کرد «ما به همکاری با عربستان سعودی اعتقاد داریم؛ ولی آنها از ایران می‌ترسند. من معتقدم که روابط بین عراق و ایران موضوعی است که به عربستان مربوط می‌شود؛ برای اینکه ما با همگان براساس منافع‌مان تعامل داریم و امیدوار هستیم روابط با همه کشورهای همسایه بهبود یابد.

وی تصریح کرد: اگر داعش می‌توانست بر مناطق جنوبی عراق نیز سیطره یابد، (نفوذ آن) به کشورهای خلیج‌فارس نیز می‌رسید.

العبادی گفت: دولت عراق همه فاسدان را پیگیر و محاکمه خواهد کرد و ما توافقنامه‌ای با سازمان ملل متحد برای شناسایی این فاسدان به امضا رسانده‌ایم.

نخست‌وزیر عراق درخصوص همکاری استراتژیک با روسیه نیز گفت: دولت عراق اجازه گشودن حریم هوایی‌اش به روی بمب‌افکن‌ها و هواپیماهای روسی جهت بمباران داعش در سوریه را داده است؛ زیرا داعش دشمن ما نیز است.»

وی اظهار داشت: سال جاری شاهد آزادسازی کامل سرزمین عراق از سیطره داعش خواهد بود و نبرد قریب‌الوقوع موصل تنها بعد نظامی ندارد بلکه دارای بعد انسانی است.»

۳۰۰۳۰۰منبع:ایسکانیوز

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس