تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل امورعشایراستان تهران گفت: نخستین پاسگاه انتظامی مناطق عشایری کشور بصورت ثابت در مناطق عشایری حوزه لار استان تهران افتتاح شد. به گزارش ایسنا، سیروس نصیری گفت: به منظور افزایش امنیت عشایر استان تهران در هفته دولت، پاسگاه انتظامی در حوزه عشایری دشت لار افتتاح شد. وی افزود: منطقه عشایری دشت لار حدود […]

[ad_1]

مدیرکل امورعشایراستان تهران گفت: نخستین پاسگاه انتظامی مناطق عشایری کشور بصورت ثابت در مناطق عشایری حوزه لار استان تهران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، سیروس نصیری گفت: به منظور افزایش امنیت عشایر استان تهران در هفته دولت، پاسگاه انتظامی در حوزه عشایری دشت لار افتتاح شد.


وی افزود: منطقه عشایری دشت لار حدود ۷۳ هزار هکتار وسعت دارد که همه ساله در فصل ییلاق (سردسیر) جامعه تولید کننده عشایر جهت تعلیف دام در این مناطق مستقر می شوند.


نصیری تاکید کرد: در کنار عشایر جمع زیادی از طبیعت گردان نیز به این مناطق سفر می کنند که برای ارتقای امنیت در این مناطق پاسگاه انتظامی در این حوزه افتتاح شد.


مدیرکل امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: همواره در مناطق عشایری سراسر کشور ماموران نیروی انتظامی بصورت سیار مشغول به فعالیت بودند که در این پاسگاه ماموران نیروی انتظامی بصورت ثابت در مناطق عشایری استان تهران مستقر هستند.


وی تصریح کرد: افتتاح پاسگاه انتظامی از مصوبات شورای عشایر استان تهران و شهرستان شمیرانات بود که در جهت ارتقا شاخص های توسعه انسانی عشایر این پاسگاه در هفته دولت افتتاح شد.

استان تهران حدود سه هزار خانوار عشایری دارد که در سال گذشته این جامعه تولید کننده بیش از ۶۵ هزار تن محصولات تولیدی خود را به بازار مصرف عرضه کردند.


بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، این عشایر تا ۱۵ شهریورماه در مناطق ییلاقی (سردسیر) مستقر هستند و از اواسط ماه جاری کوچ پائیزه به سمت مناطق قشلاقی (گرمسیر) آغاز می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس